Spring til hovedindhold

United States of AmericaRepligen Corporation 
(RGEN)

United States of AmericaRepligen Corporation

· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq
Senest
154,46
I dag %
-0,05%
I dag +/-
-0,07
Køb
154,36
Sælg
154,48
Højest
155,51
Lavest
150,19
Omsætning (Antal)
129.350
· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq

United States of AmericaRepligen Corporation 

United States of AmericaRepligen Corporation

· Nasdaq · Valuta i USD
· Valuta i USD
Nasdaq
Senest
154,46
Udvikling i dag
-0,05%
-0,07
Køb
154,36
Sælg
154,48
Højest
155,51
Lavest
150,19
Omsætning (Antal)
129.350

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Volumenvægtet gennemsnitspris
-
VWAP
-
Omsætning (USD)
7.366.724

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Shareville

Ingen nye indlæg, se mere på Shareville
Deltag i samtalen på Shareville
Tilslut dig et fællesskab med passionerede investorer.
Kommentarerne ovenfor kommer fra shareville.dk og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Volumenvægtet gennemsnitspris
-
VWAP
-
Omsætning (USD)
7.366.724

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nøgletal

  • P/E
    46,73
  • P/E*
    -
  • P/B
    4,85
  • P/S
    12,15
  • Udbytte/aktie
    -
  • EPS
    2,64
  • Direkte afkast
    -
  • EPS-vækst*
    -
  • PEG
    -
*Baseret på estimat

Finansiel information

Årsregnskab (kUSD)

category_local
2021202020192018
Omsætning670.534366.260270.245194.032
Omkostninger279.280156.634119.09986.531
Bruttoresultat391.254209.626151.146107.501
Driftsomkostninger218.140139.803115.06381.513
Driftsresultat173.11469.82336.08325.988
Resultat før skat153.54359.21726.15121.436
Resultat efter skat128.29159.92621.41116.617

Balance (kUSD)

category_local
2021202020192018
Anlægsaktiver1.426.6771.000.505758.285498.882
Omsætningsaktiver931.677902.382641.828275.739
Egenkapital1.750.0671.529.1501.059.768615.568
Langfristet gæld233.02554.781292.03229.211
Kortfristet gæld375.262318.95648.313129.842
Gældsgrad (%)15,5214,4718,8113,36

Cash flow-analyse (kUSD)

category_local
2021202020192018
Cash flow fra driften119.01662.62567.21632.770
Cash Flow fra investeringer-221.169-201.385-205.308-14.037
Cash flow fra finansieringer961305.916484.8673.407

Selskabsoversigt

Repligen Corp is a global life sciences company. It develops and commercializes innovative bioprocessing technologies and systems that increase efficiencies and flexibility in the process of manufacturing biological drugs. The company's customers include life science companies, global biopharmaceutical companies, and contract manufacturers worldwide. Repligen markets its products globally through a direct commercial organization in the U.S., Europe, and Asia, as well as through strategic partners in select markets. The majority of the company's revenue is generated in North America.
  • Selskabsnavn
    Repligen Corp
  • CEO
    Mr. Tony J. Hunt
  • E-mail
    investors@repligen.com
  • Hovedkontor
    Waltham, USA
  • Antal ansatte
    1.852
  • Antal aktier
    55.433.161
  • Børsværdi
    8.566,09 MUSD

Om værdipapiret

  • Navn
    Repligen Corporation
  • ISIN
    US7599161095
  • Sektor
    Sundhed
  • Branche
    Medicinske instrumenter og forsyninger
  • Ticker
    RGEN
  • Noteringsdato
    29.4.1986
  • Antal ejere i Nordnet
    88
  • Belåningsgrad
    -
  • Sikkerhedskrav
    200%
  • Mulighed for shorting
    Nej