Spring til hovedindhold

CanadaBrookfield Renewable Partners LP Unit 
(BEP.UN)

CanadaBrookfield Renewable Partners LP Unit

· Toronto Stock Exchange
· Valuta i CAD
Toronto Stock Exchange
Senest
45,49
I dag %
+0,38%
I dag +/-
+0,17
Køb
45,34
Sælg
45,67
Højest
45,84
Lavest
44,88
Omsætning (Antal)
114.863
· Toronto Stock Exchange
· Valuta i CAD
Toronto Stock Exchange

CanadaBrookfield Renewable Partners LP Unit 

CanadaBrookfield Renewable Partners LP Unit

· Toronto Stock Exchange · Valuta i CAD
· Valuta i CAD
Toronto Stock Exchange
Senest
45,49
Udvikling i dag
+0,38%
+0,17
Køb
45,34
Sælg
45,67
Højest
45,84
Lavest
44,88
Omsætning (Antal)
114.863

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Volumenvægtet gennemsnitspris
-
VWAP
-
Omsætning (CAD)
5.217.909

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Shareville

  • Någon mer än mig som fick skumma korrigeringar på senaste utdelningen? Nu har jag bara 0,3 CAD före skatteavdrag. Utdelningen var 0,32 CAD
    1
    5
    25. apr.
    Iaf när det är från över ett halvår tillbaka
    1
  • Aug 07 2021 - q2 2021 earnings released: US$0.13 loss per share (vs US$0.056 loss in 2Q 2020) The company reported a poor q2 result with increased losses, weaker revenues and weaker control over costs. Second quarter 2021 results: Revenue: US$1.20b (
    3
    1
    10. aug. 2021
    Sometimes it bothers me when they compare positive change (in this case increase in share price) and
    1
  • Aug 06 2021 - The consensus outlook for 2021 has been updated. 2021 revenue forecast increased from US$3.97b to US$4.45b. EPS estimate unchanged from US$0.24 at last update. Renewable Energy industry in Canada expected to see average net income growt
    3
    0
  • Någon som fått utdelningen från den 31/3?
    1
    26
    30. apr. 2021
    Visst ja, de höjde ju 🎉
  • Någon som sett till utdelningen som skulle utbetalats 31/12. Det brukar ta ett par dagar extra men det börjar bli många dagar nu.
    3
    11
    13. jan. 2021
    Jag fick min utdelning (BEP.UN) idag
    1
Deltag i samtalen på Shareville
Tilslut dig et fællesskab med passionerede investorer.
Kommentarerne ovenfor kommer fra shareville.dk og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Volumenvægtet gennemsnitspris
-
VWAP
-
Omsætning (CAD)
5.217.909

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nøgletal

  • P/E
    -
  • P/E*
    1.666,67
  • P/B
    1,96
  • P/S
    2,32
  • Udbytte/aktie
    1,63
  • EPS
    -0,61
  • Direkte afkast
    3,58%
  • EPS-vækst*
    -103,19%
  • PEG
    -
*Baseret på estimat

Finansiel information

Årsregnskab (MUSD)

category_local
2021202020192018
Omsætning4.0963.8102.9802.982
Omkostninger1.3651.2741.0121.036
Bruttoresultat2.7312.5361.9681.946
Driftsomkostninger1.8471.833892899
Driftsresultat8847031.0761.047
Resultat før skat-52-192324344
Resultat efter skat-136-1301062

Balance (MUSD)

category_local
2021202020192018
Anlægsaktiver52.79047.98034.21732.142
Omsætningsaktiver3.0771.7421.4741.961
Egenkapital23.99621.76718.13117.206
Langfristet gæld28.64925.07915.88215.208
Kortfristet gæld3.2222.8761.6781.689
Gældsgrad (%)39,3737,2531,231,43

Cash flow-analyse (MUSD)

category_local
2021202020192018
Cash flow fra driften7341.2961.2121.103
Cash Flow fra investeringer-2.504-426-251-624
Cash flow fra finansieringer2.143-792-1.010-1.080

Selskabsoversigt

Brookfield Renewable is a globally diversified, multitechnology owner and operator of clean energy assets. The company’s portfolio consists of hydroelectric, wind, solar, and storage facilities in North America, South America, Europe, and Asia, and totals approximately 21 gigawatts of installed capacity. Brookfield Renewable invests in assets directly, as well as with institutional partners, joint venture partners, and through other arrangements. The company offers two separate listings for investors: Brookfield Renewable Partners LP and Brookfield Renewable Corporation.
  • Selskabsnavn
    Brookfield Renewable Partners LP
  • CEO
    Mr. Sachin Shah
  • E-mail
    robin.kooyman@brookfield.com
  • Hovedkontor
    Hamilton, BMU
  • Antal ansatte
    2.875
  • Antal aktier
    275.156.471
  • Børsværdi
    12.516,87 MCAD

Om værdipapiret

  • Navn
    Brookfield Renewable Partners LP Unit
  • ISIN
    BMG162581083
  • Sektor
    Forsyning
  • Branche
    Utilities – Vedvarende
  • Ticker
    BEP.UN
  • Noteringsdato
    18.11.1999
  • Antal ejere i Nordnet
    580
  • Belåningsgrad
    50%
  • Sikkerhedskrav
    200%
  • Mulighed for shorting
    Nej