Spring til hovedindhold

NorwayNORDIC NANOVECTOR 
(NANOV)

NorwayNORDIC NANOVECTOR

· Oslo Børs
· Valuta i NOK
Oslo Børs
Senest
13,27
I dag %
+2,79%
I dag +/-
+0,36
Køb
13,00
Sælg
14,19
Højest
13,69
Lavest
12,95
Omsætning (Antal)
1.288.296
· Oslo Børs
· Valuta i NOK
Oslo Børs

NorwayNORDIC NANOVECTOR 

NorwayNORDIC NANOVECTOR

· Oslo Børs · Valuta i NOK
· Valuta i NOK
Oslo Børs
Senest
13,27
Udvikling i dag
+2,79%
+0,36
Køb
13,00
Sælg
14,19
Højest
13,69
Lavest
12,95
Omsætning (Antal)
1.288.296

Udvikling

-

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Omsætning (NOK)
17.138.906

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Udvikling

-

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Shareville*

*Kommentarerne ovenfor kommer fra shareville.dk og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Omsætning (NOK)
17.138.906

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nøgletal

  • P/E
    -
  • P/E*
    -
  • P/B
    5,48
  • P/S
    -
  • Udbytte/aktie
    -
  • EPS
    -4,67
  • Direkte afkast
    -
  • EPS-vækst*
    -
  • PEG
    -
*Baseret på estimat

Finansiel information

Morningstar fact sheet

Årsregnskab (kNOK)

category_local
202020192018
Omsætning000
Omkostninger---
Bruttoresultat---
Driftsomkostninger434.161440.352340.013
Driftsresultat-434.161-440.352-340.013
Resultat før skat-416.161-432.659-336.972
Resultat efter skat-417.075-433.597-337.772

Balance (kNOK)

category_local
202020192018
Anlægsaktiver5.68420.3954.082
Omsætningsaktiver308.926495.323469.504
Egenkapital178.668388.008363.193
Langfristet gæld7.3817.9193.371
Kortfristet gæld128.561119.791107.022
Gældsgrad (%)1,453,55-

Cash flow-analyse (kNOK)

category_local
202020192018
Cash flow fra driften-398.206-410.621-326.627
Cash Flow fra investeringer1.4054.5452.411
Cash flow fra finansieringer201.462434.9248.580

Selskabsoversigt

Nordic Nanovector ASA is a biopharmaceutical company. It is engaged in the development and commercialization of targeted therapeutics to improve the lives of patients with haematological cancers, such as non-Hodgkin lymphoma and leukaemia. The company's main clinical stage product is Betalutin.
  • Selskabsnavn
    Nordic Nanovector ASA
  • CEO
    -
  • E-mail
    -
  • Hovedkontor
    Oslo, NOR
  • Antal ansatte
    36
  • Antal aktier
    115.935.523
  • Børsværdi
    1.496,73 MNOK

Om værdipapiret

  • Navn
    NORDIC NANOVECTOR
  • ISIN
    NO0010597883
  • Sektor
    Sundhed
  • Branche
    Bioteknologi
  • Ticker
    NANOV
  • Noteringsdato
    23.3.2015
  • Antal ejere i Nordnet
    6.266
  • Belåningsgrad
    15%
  • Sikkerhedskrav
    185%
  • Mulighed for shorting
    Nej