Spring til hovedindhold

GermanyBitcoin Group SE 
(ADE)

GermanyBitcoin Group SE

· Xetra
· Valuta i EUR
Xetra
Senest
35,40
I dag %
+11,67%
I dag +/-
+3,70
Køb
0,00
Sælg
0,00
Højest
35,40
Lavest
32,30
Omsætning (Antal)
0,00
· Xetra
· Valuta i EUR
Xetra

GermanyBitcoin Group SE 

GermanyBitcoin Group SE

· Xetra · Valuta i EUR
· Valuta i EUR
Xetra
Senest
35,40
Udvikling i dag
+11,67%
+3,70
Køb
0,00
Sælg
0,00
Højest
35,40
Lavest
32,30
Omsætning (Antal)
0,00

Udvikling

-

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Volumenvægtet gennemsnitspris
-
VWAP
-
Omsætning (EUR)
1.911.954

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Udvikling

-

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Shareville*

*Kommentarerne ovenfor kommer fra shareville.dk og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Volumenvægtet gennemsnitspris
-
VWAP
-
Omsætning (EUR)
1.911.954

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nøgletal

  • P/E
    10,88
  • P/E*
    -
  • P/B
    1,38
  • P/S
    5,98
  • Udbytte/aktie
    -
  • EPS
    3,23
  • Direkte afkast
    -
  • EPS-vækst*
    -
  • PEG
    -
*Baseret på estimat

Finansiel information

Årsregnskab (kEUR)

category_local
202020192018
Omsætning15.0346.29811.333
Omkostninger2.5122.153948
Bruttoresultat12.5224.14510.386
Driftsomkostninger2.1281.5821.744
Driftsresultat10.3942.5638.641
Resultat før skat13.5283.2742.438
Resultat efter skat9.5202.1531.546

Balance (kEUR)

category_local
202020192018
Anlægsaktiver96.23033.56120.757
Omsætningsaktiver12.5985.9703.363
Egenkapital80.15230.42420.539
Langfristet gæld24.1416.9322.781
Kortfristet gæld4.5352.176801
Gældsgrad (%)0,511,51-

Cash flow-analyse (kEUR)

category_local
202020192018
Cash flow fra driften7.408-355-1.105
Cash Flow fra investeringer-422.533-3.686
Cash flow fra finansieringer-72-150

Selskabsoversigt

Bitcoin Group SE is a venture capital company. The Company focuses on the acquisition, sale and management of investments in companies, and the acquisition of strategic leadership, management and coordination of these companies.
  • Selskabsnavn
    Bitcoin Group SE
  • CEO
    -
  • E-mail
    -
  • Hovedkontor
    Berlin, DEU
  • Antal ansatte
    11
  • Antal aktier
    5.000.000
  • Børsværdi
    161.250 kEUR

Om værdipapiret

  • Navn
    Bitcoin Group SE
  • ISIN
    DE000A1TNV91
  • Sektor
    Finans
  • Branche
    Kapitalforvaltning
  • Ticker
    ADE
  • Noteringsdato
    4.10.2016
  • Antal ejere i Nordnet
    202
  • Belåningsgrad
    -
  • Sikkerhedskrav
    200%
  • Mulighed for shorting
    Nej