Spring til hovedindhold

United States of AmericaBaker Hughes Company A 
(BKR)

United States of AmericaBaker Hughes Company A

· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq
Senest
24,27
I dag %
+0,87%
I dag +/-
+0,21
Køb
24,08
Sælg
24,27
Højest
24,38
Lavest
23,77
Omsætning (Antal)
6.827.194
· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq

United States of AmericaBaker Hughes Company A 

United States of AmericaBaker Hughes Company A

· Nasdaq · Valuta i USD
· Valuta i USD
Nasdaq
Senest
24,27
Udvikling i dag
+0,87%
+0,21
Køb
24,08
Sælg
24,27
Højest
24,38
Lavest
23,77
Omsætning (Antal)
6.827.194

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Volumenvægtet gennemsnitspris
-
VWAP
-
Omsætning (USD)
91.348.013

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Shareville

Ingen nye indlæg, se mere på Shareville
Deltag i samtalen på Shareville
Tilslut dig et fællesskab med passionerede investorer.
Kommentarerne ovenfor kommer fra shareville.dk og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Volumenvægtet gennemsnitspris
-
VWAP
-
Omsætning (USD)
91.348.013

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nøgletal

  • P/E
    -
  • P/E*
    20,75
  • P/B
    1,64
  • P/S
    1,08
  • Udbytte/aktie
    0,72
  • EPS
    -0,39 USD
  • Direkte afkast
    2,99%
  • EPS-vækst*
    -1.405,39%
  • PEG
    1,26
*Baseret på estimat

Finansiel information

Årsregnskab (MUSD)

category_local
2021202020192018
Omsætning20.50220.70523.83822.877
Omkostninger16.45317.50619.40618.891
Bruttoresultat4.0493.1994.4323.986
Driftsomkostninger2.4702.4042.8322.699
Driftsresultat1.5797951.6001.287
Resultat før skat428-15.202753541
Resultat efter skat-219-9.940128195

Balance (MUSD)

category_local
2021202020192018
Anlægsaktiver20.24321.55238.14737.468
Omsætningsaktiver15.06516.45515.22214.971
Egenkapital16.74618.24234.49935.013
Langfristet gæld9.4349.5388.8568.406
Kortfristet gæld9.12810.22710.0149.020
Gældsgrad (%)19,0520,0812,4113,78

Cash flow-analyse (MUSD)

category_local
2021202020192018
Cash flow fra driften2.3741.3042.1261.762
Cash Flow fra investeringer-463-618-1.045-578
Cash flow fra finansieringer-2.143225-1.534-4.363

Selskabsoversigt

Baker Hughes is a global leader in oilfield services and oilfield equipment, with particularly strong presences in the artificial lift, specialty chemicals, and completions markets. The other half of its business focuses on industrial power generation, process solutions, and industrial asset management, with high exposure to the liquid natural gas market specifically, as well as broader industrials end markets.
  • Selskabsnavn
    Baker Hughes Co
  • CEO
    Mr. Lorenzo Simonelli
  • E-mail
    investor.relations@bakerhughes.com
  • Hovedkontor
    Houston, USA
  • Antal ansatte
    54.000
  • Antal aktier
    1.011.754.323
  • Børsværdi
    24.342,81 MUSD

Om værdipapiret

  • Navn
    Baker Hughes Company A
  • ISIN
    US05722G1004
  • Sektor
    Energi
  • Branche
    Olie- og gasudstyr & tjenester.
  • Ticker
    BKR
  • Noteringsdato
    5.7.2017
  • Antal ejere i Nordnet
    41
  • Belåningsgrad
    60%
  • Sikkerhedskrav
    200%
  • Mulighed for shorting
    Nej