Spring til hovedindhold

NorwaySATS 
(SATS)

NorwaySATS

· Oslo Børs
· Valuta i NOK
Oslo Børs
Senest
14,18
I dag %
+1,29%
I dag +/-
+0,18
Køb
13,70
Sælg
14,38
Højest
14,34
Lavest
13,88
Omsætning (Antal)
81.222
· Oslo Børs
· Valuta i NOK
Oslo Børs

NorwaySATS 

NorwaySATS

· Oslo Børs · Valuta i NOK
· Valuta i NOK
Oslo Børs
Senest
14,18
Udvikling i dag
+1,29%
+0,18
Køb
13,70
Sælg
14,38
Højest
14,34
Lavest
13,88
Omsætning (Antal)
81.222

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Omsætning (NOK)
1.147.263

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Shareville

  • Nedgang 8 dager på rad. Statistisk sett så nærmer det seg vel en grønn dag her. Begynner nok å nærme oss tidspunktet for at de som har mistet troen eller ikke har råd til å holde på aksjen, har solgt seg ut nå. Markløft, knebøy og mage-rumpe-lår går
    0
    5
    14. maj
    Grunnen til at jeg i utgangspunktet kjøpte SATS var interesse for trening og helse rundt meg + at Sa
    2
  • https://aksjelive.e24.no/article/Xq057W
    4
    3
    5. maj
    hører man på pirathus DnB så taper man alt man eier de har jo kjøp ASA i evigheter men de må jo haus
  • Driftsresultater i tråd med konsensus, 18k nye medlemmer, kjøper «Gym Gruppen» og «Bare Trening Sør» (10 klubber), dette bør markere bunnen!
    5
    4
    4. maj
    Ja, hvem får rett tro. Det spriker veldig mellom meglerne.... SB1M sier kursmål 36 (eller var det 32
    1
  • Noen som har tanker om / vurderinger av resultatet som kom nå?
    1
    14
    3. maj
    De hadde positiv EBIT i Q3 2021, vil ikke si at to kvartaler siden er første gang på lenge. Min oppf
  • https://finansavisen.no/nyheter/finans/2022/04/07/7848461/aksjen-helt-ut-av-form-kepler-ser-stort-potensial
    0
    7
    7. apr.
    Det har jeg ikke fått med meg🤦‍♂️
    1
Deltag i samtalen på Shareville
Tilslut dig et fællesskab med passionerede investorer.
Kommentarerne ovenfor kommer fra shareville.dk og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Omsætning (NOK)
1.147.263

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nøgletal

  • P/E
    -8,53
  • P/E*
    -
  • P/B
    5,01
  • P/S
    0,79
  • Udbytte/aktie
    0,00
  • EPS
    -1,66
  • Direkte afkast
    0,00%
  • EPS-vækst*
    -
  • PEG
    -
*Baseret på estimat

Finansiel information

Morningstar fact sheet

Årsregnskab (MNOK)

category_local
2021202020192018
Omsætning3.2473.5343.9873.259
Omkostninger1.5051.4741.46380
Bruttoresultat1.7422.0602.5243.179
Driftsomkostninger1.9662.0492.0123.075
Driftsresultat-22411512103
Resultat før skat-522-25524734
Resultat efter skat-452-3251874

Balance (MNOK)

category_local
2021202020192018
Anlægsaktiver7.5848.1077.3543.180
Omsætningsaktiver57484128
Egenkapital4838851.2231.063
Langfristet gæld5.7986.2314.8911.874
Kortfristet gæld2.0551.9751.8751.093
Gældsgrad (%)1.625,88927,23553,23279,19

Cash flow-analyse (MNOK)

category_local
2021202020192018
Cash flow fra driften9201.1131.345437
Cash Flow fra investeringer-240-331-321-216
Cash flow fra finansieringer-877-499-1.225-114

Selskabsoversigt

SATS operates in the fitness industry. The company manages a number of gyms and training facilities. In addition to traditional training sessions, classes in strength and cardio training, opportunities for personal trainers, as well as yoga and joint running sessions are also offered. The largest presence is in the Nordic market, where the members consist of private individuals of different ages.
  • Selskabsnavn
    SATS
  • CEO
    Sondre Gravir
  • E-mail
    stine.klund@sats.no
  • Hovedkontor
    Oslo
  • Antal ansatte
    -
  • Antal aktier
    203.046.142
  • Børsværdi
    2.879,19 MNOK

Om værdipapiret

  • Navn
    SATS
  • ISIN
    NO0010863285
  • Sektor
    Cyklisk forbrug
  • Branche
    Fritid
  • Ticker
    SATS
  • Noteringsdato
    23.10.2019
  • Antal ejere i Nordnet
    3.428
  • Belåningsgrad
    60%
  • Sikkerhedskrav
    140%
  • Mulighed for shorting
    Nej