Spring til hovedindhold

NorwayBW ENERGY LIMITED 
(BWE)

NorwayBW ENERGY LIMITED

· Oslo Børs
· Valuta i NOK
Oslo Børs
Senest
26,40
I dag %
-0,83%
I dag +/-
-0,22
Køb
26,16
Sælg
27,90
Højest
27,00
Lavest
26,16
Omsætning (Antal)
342.394
· Oslo Børs
· Valuta i NOK
Oslo Børs

NorwayBW ENERGY LIMITED 

NorwayBW ENERGY LIMITED

· Oslo Børs · Valuta i NOK
· Valuta i NOK
Oslo Børs
Senest
26,40
Udvikling i dag
-0,83%
-0,22
Køb
26,16
Sælg
27,90
Højest
27,00
Lavest
26,16
Omsætning (Antal)
342.394

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Omsætning (NOK)
9.099.713

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Shareville

  • Arctic skrev allerede for en måned siden: As what is reflected in the share price is far from any “success scenario”, we continue to find the risk/reward attractive and reiterate our TP of NOK 50. Our TP is based on core NAV/ Dussafu 2P reserves (4
    4
    1
    22 timer siden
    Ja värderingen är allt lite låg med tanke på hur oljepriset är nu. Vi är på samma nivåer som innan k
    1
  • Voldsomt til rally på nyheten om Golfinho og Camarupim. Men pytt, det blir DCA fremover
    1
    1
    for 1 dag siden
    Her er det bare å vente. Markedet vil til slutt forstå hva som skjer.
    1
  • BW Energy 2022 - året hvor selskapet blir en betydelig spiller? Nå skjer det virkelig mye som vil kunne dramatisk endre produksjonen og inntektene til selskapet. Til nå har BWE kun ett produserende felt, men som de fleste har fått med seg, så er de
    8
    2
    Bare hyggelig. Jeg syns risk/reward her ser veldig bra ut. Vektingen min her er derfor også 7-10x «s
  • BW Energy bekrefter samtaler med Petrobas etter rykter om oppkjøp av brasiliansk oljefelt. https://finansavisen.no/nyheter/energi/2022/06/14/7881721/bw-energy-bekrefter-oppkjopssamtaler
    4
    0
  • Har BWE (eller PEN) noen interesser i Namibia (Venus)?
    0
    4
    26. apr.
    "Dip" kan komme før man aner. Krakkish stemning i US i kveld...
    1
Deltag i samtalen på Shareville
Tilslut dig et fællesskab med passionerede investorer.
Kommentarerne ovenfor kommer fra shareville.dk og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Nyheder og Analyser

Der er i øjeblikket ingen nyheder

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Ordredybde

Ingen data fundet.

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----
Omsætning (NOK)
9.099.713

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Der er ingen kommende udbytter registeret

Relaterede Produkter

Der findes ingen Nordnet Markets Certificates med det underliggende værdipapir. Vis andre Certificates

Nøgletal

  • P/E
    9,17
  • P/E*
    -
  • P/B
    1,25
  • P/S
    1,96
  • Udbytte/aktie
    0,00
  • EPS
    2,91
  • Direkte afkast
    0,00%
  • EPS-vækst*
    -
  • PEG
    -
*Baseret på estimat

Finansiel information

Morningstar fact sheet

Årsregnskab (MNOK)

category_local
2021202020192018
Omsætning2.3951.3702.49039
Omkostninger062680018
Bruttoresultat07431.69021
Driftsomkostninger07286568
Driftsresultat868151.03413
Resultat før skat783-10498116
Resultat efter skat459-3516394

Balance (MNOK)

category_local
2021202020192018
Anlægsaktiver6.4174.9514.851226
Omsætningsaktiver65728319
Egenkapital5.0213.7873.201229
Langfristet gæld2.5142.1482.35926
Kortfristet gæld91158594485
Gældsgrad (%)68,2272,18103,1948,63

Cash flow-analyse (MNOK)

category_local
2021202020192018
Cash flow fra driften9614231.791-30
Cash Flow fra investeringer-1.063-629-934-191
Cash flow fra finansieringer370544-216211

Selskabsoversigt

BW Energy operates in the oil and gas sector. The company specializes in the exploration and further extraction of oil and natural gases. The business is run at sea where the company has its own production facilities, and the business is run in collaboration with other partners on the market. The largest operations are in the South American market.
  • Selskabsnavn
    BW Energy Limited
  • CEO
    Carl Krogh Arnet
  • E-mail
    carl.arnet@bwenergy.no
  • Hovedkontor
    Hamilton
  • Antal ansatte
    -
  • Antal aktier
    234.304.300
  • Børsværdi
    6.260,61 MNOK

Om værdipapiret

  • Navn
    BW ENERGY LIMITED
  • ISIN
    BMG0702P1086
  • Sektor
    -
  • Branche
    -
  • Ticker
    BWE
  • Noteringsdato
    19.2.2020
  • Antal ejere i Nordnet
    2.654
  • Belåningsgrad
    50%
  • Sikkerhedskrav
    150%
  • Mulighed for shorting
    Nej