Spring til hovedindhold
Den browser, du anvender, understøttes ikke længere. Klik her for at se, hvilke browsere vi understøtter og anbefaler.

A

Aritzia Inc

Højest-
Lavest-
Omsætning-
2027 Q1-regnskab
57 dage siden

Ordredybde

Antal
Køb
-
Sælg
Antal
-

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Fonde og ETF'er med aktien

Andre har kigget på

Corporate Actions

Data hentes fra Quartr
Næste begivenhed
2027 Q2-regnskab
8. okt.
Tidligere begivenheder
2027 Q1-regnskab
9. jul.
Årlig generalforsamling 2026
6. jul.
2026 Q4-regnskab
7. maj
2026 Q3-regnskab
8. jan.
2026 Q2-regnskab
9. okt. 2025

Nyheder

Der er i øjeblikket ingen nyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Debat

Deltag i samtalen med Nordnet Social
Log ind
  • 28. aug.
    Er der nogen der ved hvorfor den er gået så meget ned på det seneste?
  • 31. jan. 2022 · Redigeret
    13.10.2021 - Aritzia Inc. revised earnings guidance for the year 2022. Taking everything into consideration, Aritzia has increased its net revenue outlook for the remainder of fiscal 2022. The Company currently expects the following for fiscal 2022: Net revenue in the range of $1.25 billion to $1.30 billion, implying an increase of 45% to 50% from fiscal 2021, up from the Company's previous outlook of $1.15 billion to $1.20 billion. Earnings Results for q2 Aritzia Inc. announced earnings results for the second quarter ended August 29, 2021. For the second quarter, the company announced sales was CAD 350.069 million compared to CAD 200.155 million a year ago. Operating income was CAD 55.819 million compared to CAD 8.138 million a year ago.Net income was CAD 39.848 million compared to net loss of CAD 874,000 a year ago. For the half year, sales was CAD 596.985 million compared to CAD 311.544 million a year ago. Operating income was CAD 91.510 million compared to operating loss of CAD 23.291 million a year ago. Net income was CAD 57.751 million compared to net loss of CAD 27.345 million a year ago.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Nordnet Social og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Relaterede Produkter

Mæglerstatistik

Ingen data fundet
2027 Q1-regnskab
57 dage siden

Nyheder

Der er i øjeblikket ingen nyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Debat

Deltag i samtalen med Nordnet Social
Log ind
  • 28. aug.
    Er der nogen der ved hvorfor den er gået så meget ned på det seneste?
  • 31. jan. 2022 · Redigeret
    13.10.2021 - Aritzia Inc. revised earnings guidance for the year 2022. Taking everything into consideration, Aritzia has increased its net revenue outlook for the remainder of fiscal 2022. The Company currently expects the following for fiscal 2022: Net revenue in the range of $1.25 billion to $1.30 billion, implying an increase of 45% to 50% from fiscal 2021, up from the Company's previous outlook of $1.15 billion to $1.20 billion. Earnings Results for q2 Aritzia Inc. announced earnings results for the second quarter ended August 29, 2021. For the second quarter, the company announced sales was CAD 350.069 million compared to CAD 200.155 million a year ago. Operating income was CAD 55.819 million compared to CAD 8.138 million a year ago.Net income was CAD 39.848 million compared to net loss of CAD 874,000 a year ago. For the half year, sales was CAD 596.985 million compared to CAD 311.544 million a year ago. Operating income was CAD 91.510 million compared to operating loss of CAD 23.291 million a year ago. Net income was CAD 57.751 million compared to net loss of CAD 27.345 million a year ago.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Nordnet Social og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Ordredybde

Antal
Køb
-
Sælg
Antal
-

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Fonde og ETF'er med aktien

Andre har kigget på

Corporate Actions

Data hentes fra Quartr
Næste begivenhed
2027 Q2-regnskab
8. okt.
Tidligere begivenheder
2027 Q1-regnskab
9. jul.
Årlig generalforsamling 2026
6. jul.
2026 Q4-regnskab
7. maj
2026 Q3-regnskab
8. jan.
2026 Q2-regnskab
9. okt. 2025

Relaterede Produkter

Mæglerstatistik

Ingen data fundet
2027 Q1-regnskab
57 dage siden

Nyheder

Der er i øjeblikket ingen nyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Corporate Actions

Data hentes fra Quartr
Næste begivenhed
2027 Q2-regnskab
8. okt.
Tidligere begivenheder
2027 Q1-regnskab
9. jul.
Årlig generalforsamling 2026
6. jul.
2026 Q4-regnskab
7. maj
2026 Q3-regnskab
8. jan.
2026 Q2-regnskab
9. okt. 2025

Relaterede Produkter

Debat

Deltag i samtalen med Nordnet Social
Log ind
  • 28. aug.
    Er der nogen der ved hvorfor den er gået så meget ned på det seneste?
  • 31. jan. 2022 · Redigeret
    13.10.2021 - Aritzia Inc. revised earnings guidance for the year 2022. Taking everything into consideration, Aritzia has increased its net revenue outlook for the remainder of fiscal 2022. The Company currently expects the following for fiscal 2022: Net revenue in the range of $1.25 billion to $1.30 billion, implying an increase of 45% to 50% from fiscal 2021, up from the Company's previous outlook of $1.15 billion to $1.20 billion. Earnings Results for q2 Aritzia Inc. announced earnings results for the second quarter ended August 29, 2021. For the second quarter, the company announced sales was CAD 350.069 million compared to CAD 200.155 million a year ago. Operating income was CAD 55.819 million compared to CAD 8.138 million a year ago.Net income was CAD 39.848 million compared to net loss of CAD 874,000 a year ago. For the half year, sales was CAD 596.985 million compared to CAD 311.544 million a year ago. Operating income was CAD 91.510 million compared to operating loss of CAD 23.291 million a year ago. Net income was CAD 57.751 million compared to net loss of CAD 27.345 million a year ago.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Nordnet Social og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Ordredybde

Antal
Køb
-
Sælg
Antal
-

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
----

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Fonde og ETF'er med aktien

Andre har kigget på

Mæglerstatistik

Ingen data fundet