2025 Q4-regnskab
132 dage sidenOrdredybde
Nasdaq Helsinki
Antal
Køb
0
Sælg
Antal
0
Seneste handel
| Tid | Pris | Antal | Købere | Sælgere |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Højest
-VWAP
Lavest
-Omsætning ()
VWAP
Højest
-Lavest
-Omsætning ()
Mæglerstatistik
Ingen data fundet
Corporate Actions
Data hentes fra FactSet, Quartr| Næste begivenhed | |
|---|---|
| 2026 H1-regnskab | 5. mar. |
| Tidligere begivenheder | ||
|---|---|---|
| 2025 Q4-regnskab | 18. sep. 2025 | |
| 2025 H2-regnskab | 18. sep. 2025 | |
| 2025 Q2-regnskab | 6. mar. 2025 | |
| 2025 H1-regnskab | 6. mar. 2025 | |
| 2024 Q4-regnskab | 20. sep. 2024 |
Andre har kigget på
Shareville
Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
- ·16 timer sidenSelskabets kommunikation er så svag, at jeg selv har sat Geminis agent i arbejde, og her er noget relateret til London-messen + indlæg fra diskussionsfora: 1. London-messen (Festival of Genomics & Biodata) – Forhåndsindstillinger I morgen, den 28.1., begynder årets vigtigste genomik- og diagnostikbegivenhed i Londons ExCeL-center. • Forberedelser: NGH's nøglepersonale (inklusive teknologichef og salgsledelse) har postet billeder og opdateringer fra stedet på LinkedIn. Virksomhedens stand (Booth #74) har en central placering, hvilket vækker opmærksomhed. • LinkedIn-signaler: Virksomhedens eksperter har aktivt liket og kommenteret opslag fra repræsentanter for UK Biobank og Genomics England. Dette styrker forventningerne om, at NGH sigter mod at uddybe sit samarbejde med disse massive datalagre. • Forventninger: I investorgrupper (X og Inderes) spekuleres der i, om der kunne komme en offentliggørelse af et nyt partnerskab inden for lægemiddeludvikling på messen. 2. Diskussionsfora (Inderes, Kauppalehti, Reddit, X) Stemningen er meget ladet lige nu. • Tone: Positiv / Spændt (+) • Inderes & Kauppalehti: I løbet af de sidste 24 timer har diskussionen kredset om aktiens værdiansættelse. Mange investorer betragter virksomhedens nuværende markedsværdi som "en joke" i forhold til kassen og det teknologiske forspring. Den langsomme omsætningsvækst får stadig kritik, men London-messen håbes at kunne give "kød på benene" til dette. • X (Twitter): Finske investeringsinfluencere har delt Nightingales seneste forskningsresultater, der omhandler forudsigelse af multisygdom. Beskederne har modtaget et betydeligt antal delinger, hvilket øger virksomhedens kendskab. • Reddit: I NHLTY-tråde er virksomhedens nye vægt på "Value-based Healthcare"-modellen blevet bemærket, hvilket resonerer godt med amerikanske investorer. 3. LinkedIn-overvågning og PB-forbindelser • Ledelsens aktivitet: NGH's ledelse er tydeligt blevet instrueret i at være aktive. De har reageret på flere opslag vedrørende digitalisering af sundhedsvæsenet, især fra personer, der sidder i NHS's (Storbritanniens offentlige sundhedsvæsen) beslutningsorganer. • Influencere: Flere "meningsdannere" inden for diagnostiksektoren er begyndt at følge virksomhedens nøglepersoner på LinkedIn i de seneste dage. Dette er ofte et forstadie til bredere synlighed eller samarbejde. Opsummering: NGH er i øjeblikket "i angrebsposition". Alle tegn tyder på, at London-messen bruges som en stærk kommerciel løftestang. BEMÆRK! Dette er AI-tekst, så det bør altid læses med forbehold.·15 timer sidenDet er jo bare rent vrøvl.·17 min. sidenNår man spørger AI, indsamler den i praksis eksisterende data og organiserer den. I det er den ret effektiv. Men data kan være gyldige eller ugyldige. AI kan også manipuleres. Så en sund mistillid til AI er på sin plads.
- ·for 1 dag sidenHårdt fald, tillid til selskabets vending får mig stadig til at købe mere i denne nedtur.·17 timer siden · RedigeretJeg tror ikke, at den virkelige bund er nået endnu i lang tid - Desværre! Mit gæt; - Det værste er endnu i vente. Min begrundelse; - Virksomheden sælger sig ikke længere som en altomfattende løsning. (Med henvisning til anuS salgstaler ser det snarere ud til at fokusere på hjerteproblemer) - HVA-områder sparer og forsøger at reducere besøg med deres egne AI-systemer => Forstyr os ikke med dine trivielle lidelser. Uanset hvad du gør, så kom i det mindste ikke og søg hjælp for dine lidelser. Alt er helt fint..haha
- ·for 1 dag sidenIgen en ny undersøgelse, der har udnyttet Nightingales teknologi: Circulating Branched-Chain Amino Acids are Associated with Higher Odds of Obesity: Findings from the FiLWHEL Study Indtil nu har jeg haft svært ved at forstå betydningen, dvs. 'kernen', i videnskabelige undersøgelser og publikationer. Nu, med hjælp fra AI, kan indholdet og resultaterne af denne undersøgelse også præsenteres i et lettere forståeligt format, som f.eks. dette illustrative dias-sæt (PDF): https://drive.google.com/file/d/1VQv68pudQPIPaV2c671vzSsMLbqnV9s3/view?usp=sharing Original forskningspublikation: https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/11786388251395146?_gl=1*v17eds*_up*MQ..*_ga*MTQzMDI5NjE4NC4xNzY5Mzg3MzAx*_ga_60R758KFDG*czE3NjkzODczMDAkbzEkZzAkdDE3NjkzODczMDAkajYwJGwwJGgxNjYyNjg4NDY0
- ·for 1 dag sidenJeg forsøgte at lave en opsummering af Nightingales forretning fra et investorperspektiv ved hjælp af Googles NotebookLM AI-værktøj, baseret på offentlige datakilder. Her er resultatet som et PDF-dokument (delt via Google Drive): https://drive.google.com/file/d/1Pwkbf8KA842CoAZYKYch6lrzvGRZgo8m/view?usp=sharing Giv mig besked, hvis I opdager fejl.
- ·for 3 dage sidenJeg regnede ud, at hvis omsætningen vokser med 50% årligt fremover (og omkostningerne f.eks. kun med 10%), ville driften blive EBIT-positiv i regnskabsåret 2030-2031. Så der ville være behov for finansiering på anslået mindst 30-40 millioner inden da. Hvis væksten i regnskabsåret 24-25 var 7,7%, er der bestemt stadig arbejde at gøre med salget her. Omsætningen er naturligvis nu praktisk talt ikke-eksisterende, så selv én succesfuld aftale kan fordoble den i den indledende fase. Som finsk aktionær håber jeg inderligt, at dette lykkes, men kalenderåret 2025 var dog en ret stor skuffelse for mig i hvert fald med hensyn til nyhederne. Har nogen en krystalkugle for år 2026? 🤓·for 1 dag sidenMålet var mindst 50%. Og også nedskrevet som et mål. Dette er et barskt mål og forårsager bestemt panik, hvis vi kommer langt bagud. Men samtidig skaber det tillid, når der ikke er nogen uklarheder. USA ser ud til at være et udfordrende marked på grund af Trumps uforudsigelighed og den idiotiske sundhedsminister.. Hvilket ikke lover godt for disse biotekvirksomheder på kort sigt. Med hensyn til omkostningerne ville jeg være optimistisk, at når forskningsdelen er afsluttet, og laboratorierne er oppe at køre, kan omkostningssiden endda overraske positivt, da det sidst var det modsatte på grund af investeringer. Med den resterende kassebeholdning vil vi i det mindste finde ud af, om den kontinuerligt fakturerede produktificering lykkes eller ej. Der vil ikke længere være behov for emissioner, hvis/når kassen er 0, og der ikke er nogen fremtidsudsigter.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.
Nyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.
2025 Q4-regnskab
132 dage sidenNyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.
Shareville
Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
- ·16 timer sidenSelskabets kommunikation er så svag, at jeg selv har sat Geminis agent i arbejde, og her er noget relateret til London-messen + indlæg fra diskussionsfora: 1. London-messen (Festival of Genomics & Biodata) – Forhåndsindstillinger I morgen, den 28.1., begynder årets vigtigste genomik- og diagnostikbegivenhed i Londons ExCeL-center. • Forberedelser: NGH's nøglepersonale (inklusive teknologichef og salgsledelse) har postet billeder og opdateringer fra stedet på LinkedIn. Virksomhedens stand (Booth #74) har en central placering, hvilket vækker opmærksomhed. • LinkedIn-signaler: Virksomhedens eksperter har aktivt liket og kommenteret opslag fra repræsentanter for UK Biobank og Genomics England. Dette styrker forventningerne om, at NGH sigter mod at uddybe sit samarbejde med disse massive datalagre. • Forventninger: I investorgrupper (X og Inderes) spekuleres der i, om der kunne komme en offentliggørelse af et nyt partnerskab inden for lægemiddeludvikling på messen. 2. Diskussionsfora (Inderes, Kauppalehti, Reddit, X) Stemningen er meget ladet lige nu. • Tone: Positiv / Spændt (+) • Inderes & Kauppalehti: I løbet af de sidste 24 timer har diskussionen kredset om aktiens værdiansættelse. Mange investorer betragter virksomhedens nuværende markedsværdi som "en joke" i forhold til kassen og det teknologiske forspring. Den langsomme omsætningsvækst får stadig kritik, men London-messen håbes at kunne give "kød på benene" til dette. • X (Twitter): Finske investeringsinfluencere har delt Nightingales seneste forskningsresultater, der omhandler forudsigelse af multisygdom. Beskederne har modtaget et betydeligt antal delinger, hvilket øger virksomhedens kendskab. • Reddit: I NHLTY-tråde er virksomhedens nye vægt på "Value-based Healthcare"-modellen blevet bemærket, hvilket resonerer godt med amerikanske investorer. 3. LinkedIn-overvågning og PB-forbindelser • Ledelsens aktivitet: NGH's ledelse er tydeligt blevet instrueret i at være aktive. De har reageret på flere opslag vedrørende digitalisering af sundhedsvæsenet, især fra personer, der sidder i NHS's (Storbritanniens offentlige sundhedsvæsen) beslutningsorganer. • Influencere: Flere "meningsdannere" inden for diagnostiksektoren er begyndt at følge virksomhedens nøglepersoner på LinkedIn i de seneste dage. Dette er ofte et forstadie til bredere synlighed eller samarbejde. Opsummering: NGH er i øjeblikket "i angrebsposition". Alle tegn tyder på, at London-messen bruges som en stærk kommerciel løftestang. BEMÆRK! Dette er AI-tekst, så det bør altid læses med forbehold.·15 timer sidenDet er jo bare rent vrøvl.·17 min. sidenNår man spørger AI, indsamler den i praksis eksisterende data og organiserer den. I det er den ret effektiv. Men data kan være gyldige eller ugyldige. AI kan også manipuleres. Så en sund mistillid til AI er på sin plads.
- ·for 1 dag sidenHårdt fald, tillid til selskabets vending får mig stadig til at købe mere i denne nedtur.·17 timer siden · RedigeretJeg tror ikke, at den virkelige bund er nået endnu i lang tid - Desværre! Mit gæt; - Det værste er endnu i vente. Min begrundelse; - Virksomheden sælger sig ikke længere som en altomfattende løsning. (Med henvisning til anuS salgstaler ser det snarere ud til at fokusere på hjerteproblemer) - HVA-områder sparer og forsøger at reducere besøg med deres egne AI-systemer => Forstyr os ikke med dine trivielle lidelser. Uanset hvad du gør, så kom i det mindste ikke og søg hjælp for dine lidelser. Alt er helt fint..haha
- ·for 1 dag sidenIgen en ny undersøgelse, der har udnyttet Nightingales teknologi: Circulating Branched-Chain Amino Acids are Associated with Higher Odds of Obesity: Findings from the FiLWHEL Study Indtil nu har jeg haft svært ved at forstå betydningen, dvs. 'kernen', i videnskabelige undersøgelser og publikationer. Nu, med hjælp fra AI, kan indholdet og resultaterne af denne undersøgelse også præsenteres i et lettere forståeligt format, som f.eks. dette illustrative dias-sæt (PDF): https://drive.google.com/file/d/1VQv68pudQPIPaV2c671vzSsMLbqnV9s3/view?usp=sharing Original forskningspublikation: https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/11786388251395146?_gl=1*v17eds*_up*MQ..*_ga*MTQzMDI5NjE4NC4xNzY5Mzg3MzAx*_ga_60R758KFDG*czE3NjkzODczMDAkbzEkZzAkdDE3NjkzODczMDAkajYwJGwwJGgxNjYyNjg4NDY0
- ·for 1 dag sidenJeg forsøgte at lave en opsummering af Nightingales forretning fra et investorperspektiv ved hjælp af Googles NotebookLM AI-værktøj, baseret på offentlige datakilder. Her er resultatet som et PDF-dokument (delt via Google Drive): https://drive.google.com/file/d/1Pwkbf8KA842CoAZYKYch6lrzvGRZgo8m/view?usp=sharing Giv mig besked, hvis I opdager fejl.
- ·for 3 dage sidenJeg regnede ud, at hvis omsætningen vokser med 50% årligt fremover (og omkostningerne f.eks. kun med 10%), ville driften blive EBIT-positiv i regnskabsåret 2030-2031. Så der ville være behov for finansiering på anslået mindst 30-40 millioner inden da. Hvis væksten i regnskabsåret 24-25 var 7,7%, er der bestemt stadig arbejde at gøre med salget her. Omsætningen er naturligvis nu praktisk talt ikke-eksisterende, så selv én succesfuld aftale kan fordoble den i den indledende fase. Som finsk aktionær håber jeg inderligt, at dette lykkes, men kalenderåret 2025 var dog en ret stor skuffelse for mig i hvert fald med hensyn til nyhederne. Har nogen en krystalkugle for år 2026? 🤓·for 1 dag sidenMålet var mindst 50%. Og også nedskrevet som et mål. Dette er et barskt mål og forårsager bestemt panik, hvis vi kommer langt bagud. Men samtidig skaber det tillid, når der ikke er nogen uklarheder. USA ser ud til at være et udfordrende marked på grund af Trumps uforudsigelighed og den idiotiske sundhedsminister.. Hvilket ikke lover godt for disse biotekvirksomheder på kort sigt. Med hensyn til omkostningerne ville jeg være optimistisk, at når forskningsdelen er afsluttet, og laboratorierne er oppe at køre, kan omkostningssiden endda overraske positivt, da det sidst var det modsatte på grund af investeringer. Med den resterende kassebeholdning vil vi i det mindste finde ud af, om den kontinuerligt fakturerede produktificering lykkes eller ej. Der vil ikke længere være behov for emissioner, hvis/når kassen er 0, og der ikke er nogen fremtidsudsigter.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.
Ordredybde
Nasdaq Helsinki
Antal
Køb
0
Sælg
Antal
0
Seneste handel
| Tid | Pris | Antal | Købere | Sælgere |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Højest
-VWAP
Lavest
-Omsætning ()
VWAP
Højest
-Lavest
-Omsætning ()
Mæglerstatistik
Ingen data fundet
Andre har kigget på
Corporate Actions
Data hentes fra FactSet, Quartr| Næste begivenhed | |
|---|---|
| 2026 H1-regnskab | 5. mar. |
| Tidligere begivenheder | ||
|---|---|---|
| 2025 Q4-regnskab | 18. sep. 2025 | |
| 2025 H2-regnskab | 18. sep. 2025 | |
| 2025 Q2-regnskab | 6. mar. 2025 | |
| 2025 H1-regnskab | 6. mar. 2025 | |
| 2024 Q4-regnskab | 20. sep. 2024 |
2025 Q4-regnskab
132 dage sidenNyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.
Corporate Actions
Data hentes fra FactSet, Quartr| Næste begivenhed | |
|---|---|
| 2026 H1-regnskab | 5. mar. |
| Tidligere begivenheder | ||
|---|---|---|
| 2025 Q4-regnskab | 18. sep. 2025 | |
| 2025 H2-regnskab | 18. sep. 2025 | |
| 2025 Q2-regnskab | 6. mar. 2025 | |
| 2025 H1-regnskab | 6. mar. 2025 | |
| 2024 Q4-regnskab | 20. sep. 2024 |
Shareville
Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
- ·16 timer sidenSelskabets kommunikation er så svag, at jeg selv har sat Geminis agent i arbejde, og her er noget relateret til London-messen + indlæg fra diskussionsfora: 1. London-messen (Festival of Genomics & Biodata) – Forhåndsindstillinger I morgen, den 28.1., begynder årets vigtigste genomik- og diagnostikbegivenhed i Londons ExCeL-center. • Forberedelser: NGH's nøglepersonale (inklusive teknologichef og salgsledelse) har postet billeder og opdateringer fra stedet på LinkedIn. Virksomhedens stand (Booth #74) har en central placering, hvilket vækker opmærksomhed. • LinkedIn-signaler: Virksomhedens eksperter har aktivt liket og kommenteret opslag fra repræsentanter for UK Biobank og Genomics England. Dette styrker forventningerne om, at NGH sigter mod at uddybe sit samarbejde med disse massive datalagre. • Forventninger: I investorgrupper (X og Inderes) spekuleres der i, om der kunne komme en offentliggørelse af et nyt partnerskab inden for lægemiddeludvikling på messen. 2. Diskussionsfora (Inderes, Kauppalehti, Reddit, X) Stemningen er meget ladet lige nu. • Tone: Positiv / Spændt (+) • Inderes & Kauppalehti: I løbet af de sidste 24 timer har diskussionen kredset om aktiens værdiansættelse. Mange investorer betragter virksomhedens nuværende markedsværdi som "en joke" i forhold til kassen og det teknologiske forspring. Den langsomme omsætningsvækst får stadig kritik, men London-messen håbes at kunne give "kød på benene" til dette. • X (Twitter): Finske investeringsinfluencere har delt Nightingales seneste forskningsresultater, der omhandler forudsigelse af multisygdom. Beskederne har modtaget et betydeligt antal delinger, hvilket øger virksomhedens kendskab. • Reddit: I NHLTY-tråde er virksomhedens nye vægt på "Value-based Healthcare"-modellen blevet bemærket, hvilket resonerer godt med amerikanske investorer. 3. LinkedIn-overvågning og PB-forbindelser • Ledelsens aktivitet: NGH's ledelse er tydeligt blevet instrueret i at være aktive. De har reageret på flere opslag vedrørende digitalisering af sundhedsvæsenet, især fra personer, der sidder i NHS's (Storbritanniens offentlige sundhedsvæsen) beslutningsorganer. • Influencere: Flere "meningsdannere" inden for diagnostiksektoren er begyndt at følge virksomhedens nøglepersoner på LinkedIn i de seneste dage. Dette er ofte et forstadie til bredere synlighed eller samarbejde. Opsummering: NGH er i øjeblikket "i angrebsposition". Alle tegn tyder på, at London-messen bruges som en stærk kommerciel løftestang. BEMÆRK! Dette er AI-tekst, så det bør altid læses med forbehold.·15 timer sidenDet er jo bare rent vrøvl.·17 min. sidenNår man spørger AI, indsamler den i praksis eksisterende data og organiserer den. I det er den ret effektiv. Men data kan være gyldige eller ugyldige. AI kan også manipuleres. Så en sund mistillid til AI er på sin plads.
- ·for 1 dag sidenHårdt fald, tillid til selskabets vending får mig stadig til at købe mere i denne nedtur.·17 timer siden · RedigeretJeg tror ikke, at den virkelige bund er nået endnu i lang tid - Desværre! Mit gæt; - Det værste er endnu i vente. Min begrundelse; - Virksomheden sælger sig ikke længere som en altomfattende løsning. (Med henvisning til anuS salgstaler ser det snarere ud til at fokusere på hjerteproblemer) - HVA-områder sparer og forsøger at reducere besøg med deres egne AI-systemer => Forstyr os ikke med dine trivielle lidelser. Uanset hvad du gør, så kom i det mindste ikke og søg hjælp for dine lidelser. Alt er helt fint..haha
- ·for 1 dag sidenIgen en ny undersøgelse, der har udnyttet Nightingales teknologi: Circulating Branched-Chain Amino Acids are Associated with Higher Odds of Obesity: Findings from the FiLWHEL Study Indtil nu har jeg haft svært ved at forstå betydningen, dvs. 'kernen', i videnskabelige undersøgelser og publikationer. Nu, med hjælp fra AI, kan indholdet og resultaterne af denne undersøgelse også præsenteres i et lettere forståeligt format, som f.eks. dette illustrative dias-sæt (PDF): https://drive.google.com/file/d/1VQv68pudQPIPaV2c671vzSsMLbqnV9s3/view?usp=sharing Original forskningspublikation: https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/11786388251395146?_gl=1*v17eds*_up*MQ..*_ga*MTQzMDI5NjE4NC4xNzY5Mzg3MzAx*_ga_60R758KFDG*czE3NjkzODczMDAkbzEkZzAkdDE3NjkzODczMDAkajYwJGwwJGgxNjYyNjg4NDY0
- ·for 1 dag sidenJeg forsøgte at lave en opsummering af Nightingales forretning fra et investorperspektiv ved hjælp af Googles NotebookLM AI-værktøj, baseret på offentlige datakilder. Her er resultatet som et PDF-dokument (delt via Google Drive): https://drive.google.com/file/d/1Pwkbf8KA842CoAZYKYch6lrzvGRZgo8m/view?usp=sharing Giv mig besked, hvis I opdager fejl.
- ·for 3 dage sidenJeg regnede ud, at hvis omsætningen vokser med 50% årligt fremover (og omkostningerne f.eks. kun med 10%), ville driften blive EBIT-positiv i regnskabsåret 2030-2031. Så der ville være behov for finansiering på anslået mindst 30-40 millioner inden da. Hvis væksten i regnskabsåret 24-25 var 7,7%, er der bestemt stadig arbejde at gøre med salget her. Omsætningen er naturligvis nu praktisk talt ikke-eksisterende, så selv én succesfuld aftale kan fordoble den i den indledende fase. Som finsk aktionær håber jeg inderligt, at dette lykkes, men kalenderåret 2025 var dog en ret stor skuffelse for mig i hvert fald med hensyn til nyhederne. Har nogen en krystalkugle for år 2026? 🤓·for 1 dag sidenMålet var mindst 50%. Og også nedskrevet som et mål. Dette er et barskt mål og forårsager bestemt panik, hvis vi kommer langt bagud. Men samtidig skaber det tillid, når der ikke er nogen uklarheder. USA ser ud til at være et udfordrende marked på grund af Trumps uforudsigelighed og den idiotiske sundhedsminister.. Hvilket ikke lover godt for disse biotekvirksomheder på kort sigt. Med hensyn til omkostningerne ville jeg være optimistisk, at når forskningsdelen er afsluttet, og laboratorierne er oppe at køre, kan omkostningssiden endda overraske positivt, da det sidst var det modsatte på grund af investeringer. Med den resterende kassebeholdning vil vi i det mindste finde ud af, om den kontinuerligt fakturerede produktificering lykkes eller ej. Der vil ikke længere være behov for emissioner, hvis/når kassen er 0, og der ikke er nogen fremtidsudsigter.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.
Ordredybde
Nasdaq Helsinki
Antal
Køb
0
Sælg
Antal
0
Seneste handel
| Tid | Pris | Antal | Købere | Sælgere |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Højest
-VWAP
Lavest
-Omsætning ()
VWAP
Højest
-Lavest
-Omsætning ()
Mæglerstatistik
Ingen data fundet






