0,0408 CAD/aktie
Seneste udbytte
Ordredybde
Toronto Stock Exchange
Antal
Køb
0
Sælg
Antal
0
Seneste handel
Tid | Pris | Antal | Købere | Sælgere |
---|---|---|---|---|
- | - | - | - |
Højest
8,42VWAP
Lavest
7,54OmsætningAntal
7,2 898.064
VWAP
Højest
8,42Lavest
7,54OmsætningAntal
7,2 898.064
Mæglerstatistik
Ingen data fundet
Corporate Actions
Næste begivenhed | |
---|---|
Finanskalender er ikke tilgængelig |
Tidligere begivenheder | ||
---|---|---|
Finanskalender er ikke tilgængelig |
Andre har kigget på
Shareville
Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
- for 1 dag siden·Almonty Industry Aktiesplit En aktiesplit er i øjeblikket i gang i en af dine beholdninger, Almonty Industri Rg. Bemærk venligst, at en aktiesplit for ikke-nordiske værdipapirer normalt tager op til to bankdage at gennemføre, og i denne periode vil handlen med værdipapiret være begrænset. Du kan læse mere om, hvad en aktiesplit/omvendt split indebærer her. Hvis du har spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte vores kundeservice. Med venlig hilsen, Nordnet13 timer siden13 timer sidenJeg har Almonty industries Inc på aktiesparekonto i min bank, hvornår skal jeg forvente en opdatering til almonty Industry(industries) ? Og forskellen i skrift er vel blot der ikke står Inc efter?
- for 1 dag siden·En der skriver, at han var i stand til at sælge, er lidt bekymret, hvis nogen har kontoen åben. Man kan forstå, at den ikke vil stige, da den efter sigende skal lukkes, og stigningen indtil videre skyldes mest stor efterspørgsel efter en virksomhed, de har stor tillid til. Jeg læste, at nogen her i går ville sælge, da vi så 23% i euroen, ville jeg have solgt alt, fordi det har gået rigtig godt i lang tid. Jeg forstår, at de røde tal kommer, jeg er ikke bange for dem, men med al den opside, vi har haft, så pludselig står der 23% der omkring åbningen. Hvis mange mennesker var i stand til at sælge derude, og ved 20 og 18 osv. For at komme tilbage på et senere tidspunkt. Jeg ville nemt have solgt nu til de 23% med al den opside fra før. Venter på registreringen på Nasdaq og på at minen åbner, og den yderligere stigning skyldtes andre ting. Fra 23% til minus, for mig undgår tingene det normale. Og excetra og Toronto er synkroniseret, så faldet fortsatte i Toronto i aften. På den ene koster aktien 53,7, den anden 62,79. Jeg har ikke set denne forskel, så længe jeg har været i aktien. Hvis nogle har lukket 23% ind på den opside, vi har haft, og andre ikke har, og var halvdelen af dagen på omkring 15%, så faldt det fuldstændig fra hinanden. Og det fortsatte i Toronto, kun endnu værre, da aktien ikke er tæt på samme værdi. Hvis nogen udnyttede det her, så synes jeg, det er trist. Dette er en af kommentarerne - Til min overraskelse var min td-konto handlbar i går. Historisk set har det taget mindst en uge at afspejle eventuelle virksomhedshandlinger. Hvad angår Aii, er mine drømme gået i opfyldelse. Eller skal jeg sige, at mine forventninger er blevet overgået. Op fra købsprisen på 60-70 cent sidste år. Så jeg er ude i dag. Spændende historie, og den kan meget vel gå langt ud over en rimelig værdiansættelse. Held og lykke til alle, der venter, jeg sidder på kontanter, indtil jeg finder "den næste almonty" med potentiale på 10 bags. Hvem ved, måske bliver "den næste mønt" Aii, og jeg køber den tilbage efter et par kvartaler med rapporteret produktion og/eller et salg. Jeg har intet problem med at købe den tilbage til $8 eller endda $10, hvis de grundlæggende forhold berettiger det. Endnu en kommentar her, der er den samme som det, jeg spekulerer på ---- Jeg arbejder hos CIBC, og jeg kan ikke sælge nogen af delene. Konverteringen er heller ikke sket... så hvem sælger????
- for 2 dage siden·Sikke en hastighed... hvad vil der ske dengang, når det rammer et amerikansk mineindeks i Nasdaq og bliver profitabelt? Det virker som en god idé at eje nogle aktier på det tidspunkt. Dejligt at være med, mit første køb var 2,03.for 1 dag siden·Meget flot gave, jeg var der fra 2.77. Gad vide hvor længe der vil være lukket for køb og handel, jeg kan se at priserne varierer negativt i dag, så der må være handel et sted. Det forstår jeg ikke helt. Fortæl mig hvis du ved noget om det :)14 timer siden·Nej, det er heller ikke mig, jeg fandt denne besked på beskeder. Bemærk venligst, at et aktiesplit for ikke-nordiske værdipapirer normalt tager op til to bankdage at gennemføre, og i løbet af denne tid vil handlen med værdipapiret være begrænset. Jeg prøvede at købe nu, men det virkede ikke. Det er 2 dage siden i dag, måske senere i aften eller måske i morgen så. Ikke helt de samme priser nu, og køb ind til nu, nej. Jeg fandt en chat, som MR.Evaporator postede, hvor en blev udsolgt, da den var på 23 plus, han skriver 10 poser, forudsat at det var dollars, da han skriver, at han sandsynligvis ville købe ind til 8 eller 10 dollars efter et par kvartaler med rapporteret produktion og/eller et salg.
- for 2 dage sidenfor 2 dage sidenKonsolideringen er på plads, og SÅ kom ansøgningen om Nasdaq notering! Det lader til at køre for Almonty🥳. https://press.almonty.com/almonty-announces-application-to-list-on-nasdaq-capital-market-concurrent-with-launch-of-u-s-public-offering/for 1 dag siden·En der skriver at han har solgt, lidt bekymret hvis nogen har kontoen åben. Man kan forstå at den ikke vil stige da den jo skal lukkes og stigningen indtil videre skyldes mest stor efterspørgsel på en virksomhed de har stor tiltro til. Jeg læste her i går at nogen ville sælge, da vi så 23% i euro, ville jeg have solgt alt, fordi det har gået rigtig godt i lang tid. Jeg forstår at de røde tal kommer, jeg er ikke bange for dem, men med al den opside vi har haft, pludselig står der 23% omkring åbningen.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.
Nyheder og Analyser
Der er i øjeblikket ingen nyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.
0,0408 CAD/aktie
Seneste udbytte
Nyheder og Analyser
Der er i øjeblikket ingen nyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.
Shareville
Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
- for 1 dag siden·Almonty Industry Aktiesplit En aktiesplit er i øjeblikket i gang i en af dine beholdninger, Almonty Industri Rg. Bemærk venligst, at en aktiesplit for ikke-nordiske værdipapirer normalt tager op til to bankdage at gennemføre, og i denne periode vil handlen med værdipapiret være begrænset. Du kan læse mere om, hvad en aktiesplit/omvendt split indebærer her. Hvis du har spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte vores kundeservice. Med venlig hilsen, Nordnet13 timer siden13 timer sidenJeg har Almonty industries Inc på aktiesparekonto i min bank, hvornår skal jeg forvente en opdatering til almonty Industry(industries) ? Og forskellen i skrift er vel blot der ikke står Inc efter?
- for 1 dag siden·En der skriver, at han var i stand til at sælge, er lidt bekymret, hvis nogen har kontoen åben. Man kan forstå, at den ikke vil stige, da den efter sigende skal lukkes, og stigningen indtil videre skyldes mest stor efterspørgsel efter en virksomhed, de har stor tillid til. Jeg læste, at nogen her i går ville sælge, da vi så 23% i euroen, ville jeg have solgt alt, fordi det har gået rigtig godt i lang tid. Jeg forstår, at de røde tal kommer, jeg er ikke bange for dem, men med al den opside, vi har haft, så pludselig står der 23% der omkring åbningen. Hvis mange mennesker var i stand til at sælge derude, og ved 20 og 18 osv. For at komme tilbage på et senere tidspunkt. Jeg ville nemt have solgt nu til de 23% med al den opside fra før. Venter på registreringen på Nasdaq og på at minen åbner, og den yderligere stigning skyldtes andre ting. Fra 23% til minus, for mig undgår tingene det normale. Og excetra og Toronto er synkroniseret, så faldet fortsatte i Toronto i aften. På den ene koster aktien 53,7, den anden 62,79. Jeg har ikke set denne forskel, så længe jeg har været i aktien. Hvis nogle har lukket 23% ind på den opside, vi har haft, og andre ikke har, og var halvdelen af dagen på omkring 15%, så faldt det fuldstændig fra hinanden. Og det fortsatte i Toronto, kun endnu værre, da aktien ikke er tæt på samme værdi. Hvis nogen udnyttede det her, så synes jeg, det er trist. Dette er en af kommentarerne - Til min overraskelse var min td-konto handlbar i går. Historisk set har det taget mindst en uge at afspejle eventuelle virksomhedshandlinger. Hvad angår Aii, er mine drømme gået i opfyldelse. Eller skal jeg sige, at mine forventninger er blevet overgået. Op fra købsprisen på 60-70 cent sidste år. Så jeg er ude i dag. Spændende historie, og den kan meget vel gå langt ud over en rimelig værdiansættelse. Held og lykke til alle, der venter, jeg sidder på kontanter, indtil jeg finder "den næste almonty" med potentiale på 10 bags. Hvem ved, måske bliver "den næste mønt" Aii, og jeg køber den tilbage efter et par kvartaler med rapporteret produktion og/eller et salg. Jeg har intet problem med at købe den tilbage til $8 eller endda $10, hvis de grundlæggende forhold berettiger det. Endnu en kommentar her, der er den samme som det, jeg spekulerer på ---- Jeg arbejder hos CIBC, og jeg kan ikke sælge nogen af delene. Konverteringen er heller ikke sket... så hvem sælger????
- for 2 dage siden·Sikke en hastighed... hvad vil der ske dengang, når det rammer et amerikansk mineindeks i Nasdaq og bliver profitabelt? Det virker som en god idé at eje nogle aktier på det tidspunkt. Dejligt at være med, mit første køb var 2,03.for 1 dag siden·Meget flot gave, jeg var der fra 2.77. Gad vide hvor længe der vil være lukket for køb og handel, jeg kan se at priserne varierer negativt i dag, så der må være handel et sted. Det forstår jeg ikke helt. Fortæl mig hvis du ved noget om det :)14 timer siden·Nej, det er heller ikke mig, jeg fandt denne besked på beskeder. Bemærk venligst, at et aktiesplit for ikke-nordiske værdipapirer normalt tager op til to bankdage at gennemføre, og i løbet af denne tid vil handlen med værdipapiret være begrænset. Jeg prøvede at købe nu, men det virkede ikke. Det er 2 dage siden i dag, måske senere i aften eller måske i morgen så. Ikke helt de samme priser nu, og køb ind til nu, nej. Jeg fandt en chat, som MR.Evaporator postede, hvor en blev udsolgt, da den var på 23 plus, han skriver 10 poser, forudsat at det var dollars, da han skriver, at han sandsynligvis ville købe ind til 8 eller 10 dollars efter et par kvartaler med rapporteret produktion og/eller et salg.
- for 2 dage sidenfor 2 dage sidenKonsolideringen er på plads, og SÅ kom ansøgningen om Nasdaq notering! Det lader til at køre for Almonty🥳. https://press.almonty.com/almonty-announces-application-to-list-on-nasdaq-capital-market-concurrent-with-launch-of-u-s-public-offering/for 1 dag siden·En der skriver at han har solgt, lidt bekymret hvis nogen har kontoen åben. Man kan forstå at den ikke vil stige da den jo skal lukkes og stigningen indtil videre skyldes mest stor efterspørgsel på en virksomhed de har stor tiltro til. Jeg læste her i går at nogen ville sælge, da vi så 23% i euro, ville jeg have solgt alt, fordi det har gået rigtig godt i lang tid. Jeg forstår at de røde tal kommer, jeg er ikke bange for dem, men med al den opside vi har haft, pludselig står der 23% omkring åbningen.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.
Ordredybde
Toronto Stock Exchange
Antal
Køb
0
Sælg
Antal
0
Seneste handel
Tid | Pris | Antal | Købere | Sælgere |
---|---|---|---|---|
- | - | - | - |
Højest
8,42VWAP
Lavest
7,54OmsætningAntal
7,2 898.064
VWAP
Højest
8,42Lavest
7,54OmsætningAntal
7,2 898.064
Mæglerstatistik
Ingen data fundet
Andre har kigget på
Corporate Actions
Næste begivenhed | |
---|---|
Finanskalender er ikke tilgængelig |
Tidligere begivenheder | ||
---|---|---|
Finanskalender er ikke tilgængelig |
Nyheder og Analyser
Der er i øjeblikket ingen nyheder
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.
Corporate Actions
Næste begivenhed | |
---|---|
Finanskalender er ikke tilgængelig |
Tidligere begivenheder | ||
---|---|---|
Finanskalender er ikke tilgængelig |
0,0408 CAD/aktie
Seneste udbytte
Shareville
Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
- for 1 dag siden·Almonty Industry Aktiesplit En aktiesplit er i øjeblikket i gang i en af dine beholdninger, Almonty Industri Rg. Bemærk venligst, at en aktiesplit for ikke-nordiske værdipapirer normalt tager op til to bankdage at gennemføre, og i denne periode vil handlen med værdipapiret være begrænset. Du kan læse mere om, hvad en aktiesplit/omvendt split indebærer her. Hvis du har spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte vores kundeservice. Med venlig hilsen, Nordnet13 timer siden13 timer sidenJeg har Almonty industries Inc på aktiesparekonto i min bank, hvornår skal jeg forvente en opdatering til almonty Industry(industries) ? Og forskellen i skrift er vel blot der ikke står Inc efter?
- for 1 dag siden·En der skriver, at han var i stand til at sælge, er lidt bekymret, hvis nogen har kontoen åben. Man kan forstå, at den ikke vil stige, da den efter sigende skal lukkes, og stigningen indtil videre skyldes mest stor efterspørgsel efter en virksomhed, de har stor tillid til. Jeg læste, at nogen her i går ville sælge, da vi så 23% i euroen, ville jeg have solgt alt, fordi det har gået rigtig godt i lang tid. Jeg forstår, at de røde tal kommer, jeg er ikke bange for dem, men med al den opside, vi har haft, så pludselig står der 23% der omkring åbningen. Hvis mange mennesker var i stand til at sælge derude, og ved 20 og 18 osv. For at komme tilbage på et senere tidspunkt. Jeg ville nemt have solgt nu til de 23% med al den opside fra før. Venter på registreringen på Nasdaq og på at minen åbner, og den yderligere stigning skyldtes andre ting. Fra 23% til minus, for mig undgår tingene det normale. Og excetra og Toronto er synkroniseret, så faldet fortsatte i Toronto i aften. På den ene koster aktien 53,7, den anden 62,79. Jeg har ikke set denne forskel, så længe jeg har været i aktien. Hvis nogle har lukket 23% ind på den opside, vi har haft, og andre ikke har, og var halvdelen af dagen på omkring 15%, så faldt det fuldstændig fra hinanden. Og det fortsatte i Toronto, kun endnu værre, da aktien ikke er tæt på samme værdi. Hvis nogen udnyttede det her, så synes jeg, det er trist. Dette er en af kommentarerne - Til min overraskelse var min td-konto handlbar i går. Historisk set har det taget mindst en uge at afspejle eventuelle virksomhedshandlinger. Hvad angår Aii, er mine drømme gået i opfyldelse. Eller skal jeg sige, at mine forventninger er blevet overgået. Op fra købsprisen på 60-70 cent sidste år. Så jeg er ude i dag. Spændende historie, og den kan meget vel gå langt ud over en rimelig værdiansættelse. Held og lykke til alle, der venter, jeg sidder på kontanter, indtil jeg finder "den næste almonty" med potentiale på 10 bags. Hvem ved, måske bliver "den næste mønt" Aii, og jeg køber den tilbage efter et par kvartaler med rapporteret produktion og/eller et salg. Jeg har intet problem med at købe den tilbage til $8 eller endda $10, hvis de grundlæggende forhold berettiger det. Endnu en kommentar her, der er den samme som det, jeg spekulerer på ---- Jeg arbejder hos CIBC, og jeg kan ikke sælge nogen af delene. Konverteringen er heller ikke sket... så hvem sælger????
- for 2 dage siden·Sikke en hastighed... hvad vil der ske dengang, når det rammer et amerikansk mineindeks i Nasdaq og bliver profitabelt? Det virker som en god idé at eje nogle aktier på det tidspunkt. Dejligt at være med, mit første køb var 2,03.for 1 dag siden·Meget flot gave, jeg var der fra 2.77. Gad vide hvor længe der vil være lukket for køb og handel, jeg kan se at priserne varierer negativt i dag, så der må være handel et sted. Det forstår jeg ikke helt. Fortæl mig hvis du ved noget om det :)14 timer siden·Nej, det er heller ikke mig, jeg fandt denne besked på beskeder. Bemærk venligst, at et aktiesplit for ikke-nordiske værdipapirer normalt tager op til to bankdage at gennemføre, og i løbet af denne tid vil handlen med værdipapiret være begrænset. Jeg prøvede at købe nu, men det virkede ikke. Det er 2 dage siden i dag, måske senere i aften eller måske i morgen så. Ikke helt de samme priser nu, og køb ind til nu, nej. Jeg fandt en chat, som MR.Evaporator postede, hvor en blev udsolgt, da den var på 23 plus, han skriver 10 poser, forudsat at det var dollars, da han skriver, at han sandsynligvis ville købe ind til 8 eller 10 dollars efter et par kvartaler med rapporteret produktion og/eller et salg.
- for 2 dage sidenfor 2 dage sidenKonsolideringen er på plads, og SÅ kom ansøgningen om Nasdaq notering! Det lader til at køre for Almonty🥳. https://press.almonty.com/almonty-announces-application-to-list-on-nasdaq-capital-market-concurrent-with-launch-of-u-s-public-offering/for 1 dag siden·En der skriver at han har solgt, lidt bekymret hvis nogen har kontoen åben. Man kan forstå at den ikke vil stige da den jo skal lukkes og stigningen indtil videre skyldes mest stor efterspørgsel på en virksomhed de har stor tiltro til. Jeg læste her i går at nogen ville sælge, da vi så 23% i euro, ville jeg have solgt alt, fordi det har gået rigtig godt i lang tid. Jeg forstår at de røde tal kommer, jeg er ikke bange for dem, men med al den opside vi har haft, pludselig står der 23% omkring åbningen.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.
Ordredybde
Toronto Stock Exchange
Antal
Køb
0
Sælg
Antal
0
Seneste handel
Tid | Pris | Antal | Købere | Sælgere |
---|---|---|---|---|
- | - | - | - |
Højest
8,42VWAP
Lavest
7,54OmsætningAntal
7,2 898.064
VWAP
Højest
8,42Lavest
7,54OmsætningAntal
7,2 898.064
Mæglerstatistik
Ingen data fundet