Spring til hovedindhold
Den browser, du anvender, understøttes ikke længere. Klik her for at se, hvilke browsere vi understøtter og anbefaler.

Desert Control

Desert Control

2,03NOK
+1,00% (+0,02)
I dag
Højest2,15
Lavest1,975
Omsætning
1 MNOK
2,03NOK
+1,00% (+0,02)
I dag
Højest2,15
Lavest1,975
Omsætning
1 MNOK

Desert Control

Desert Control

2,03NOK
+1,00% (+0,02)
I dag
Højest2,15
Lavest1,975
Omsætning
1 MNOK
2,03NOK
+1,00% (+0,02)
I dag
Højest2,15
Lavest1,975
Omsætning
1 MNOK

Desert Control

Desert Control

2,03NOK
+1,00% (+0,02)
I dag
Højest2,15
Lavest1,975
Omsætning
1 MNOK
2,03NOK
+1,00% (+0,02)
I dag
Højest2,15
Lavest1,975
Omsætning
1 MNOK
2025 Q3-regnskab
62 dage siden50 min

Ordredybde

NorwayEuronext Growth Oslo
Antal
Køb
34.442
Sælg
Antal
113

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
5.200--
10.157--
4.865--
37.551--
37--
Højest
2,15
VWAP
-
Lavest
1,975
OmsætningAntal
1 501.538
VWAP
-
Højest
2,15
Lavest
1,975
OmsætningAntal
1 501.538

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Næste begivenhed
2025 Q4-regnskab
2. feb.
Tidligere begivenheder
2025 Q3-regnskab6. nov. 2025
2025 Q2-regnskab15. aug. 2025
2025 Q1-regnskab12. maj 2025
2024 Q4-regnskab12. feb. 2025
2024 Q3-regnskab20. nov. 2024
Data hentes fra FactSet, Quartr

Shareville

Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
  • 4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Hurra for meddelelsen om bygning af produktionsenhed! Hvad der mangler (hvad du burde ønske dig) A) Hvem er producenten? Ikke nævnt. B) Hvad koster enheden? Ingen Capex-tal (helt centralt hvis man vurderer finansieringsbehov). C) Hvor meget kapacitet giver den? Ingen liter/time eller liter/dag — altså ingen målbar produktionseffekt. D) Er det knyttet til en konkret kundeordre? De siger “expected demand”, men: ingen underskrevet slutkundeordre nævnt ingen leveranceplan til specifikke projekter nævnt 👉 Det betyder, at dette kan være både: et meget godt tegn (forberedelse til stor kontrakt) eller “pre-scaling” uden ordrebog, der fuldt ud matcher 🎯 Så: hvad er det vigtigste, du kan tage med dig? Hvis du skal destillere meddelelsen til tre konkrete “noterbare” punkter: Kontrakt underskrevet → de har forpligtet sig til at bygge en ny produktionsenhed Tidslinje: byggeri i Q1 2026, operativ i felten tidligt Q2 2026 Dette er baseline-design → de standardiserer for skalering og flere enheder i 2026
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    A) Er det vigtigt, det er en lokal producent. B) Approx 2,5 mill, de har 2 nu, vil kun producere flere, hvis der kommer en bestilling fra partnere. C) 120 tusind liter per time. D) Det er knyttet til mange forespørgsler i flere segmenter, piloter i mandel, kontrakter i daddel, kontrakter i golf. kommerciel implementering med oasis/arizona forskning. Det tager tid at flytte en enhed, når de laver golf i Californien og citrus i Arizona f.eks. Nu kan de f.eks. have en, der kun fokuserer på golf i Californien, samtidig med at de har en, der tager det andet.
  • 5 timer siden · Redigeret
    ·
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    Jeg skal forklare, hvorfor det er åbenbart: De har testet LNC i Syngentas lab med gode resultater. De har testet i Mellemøsten med gode resultater. De har nu testet i USA, venter på en update. Gode resultater, så bør alle forstå, hvad der sker videre. 31. juli 2024 underskrev Syngenta en MOU med Desert Control. Formål:This is not a concluding of a trial project; this is a development of a collaboration. Here we are constantly evolving and looking at different areas where we can add value to their portfolio and where their products and inputs can add value to the soil health initiatives that we are driving on our side. So that is evolving. We're now also in discussions with their US team. We are planning to do things with their research farm up in Colorado during this upcoming season. We're also seeing Syngenta as a very, very active and leading player in sports fields, golf and the turf industry and exploring also opportunities with them on that arena. Der er tale om en eksklusivitetsaftale, hvor LNC bliver en del af Syngentas portefølje. Upfront payment med royalties, og Syngenta deltager i F&U. Q4 2024: where programs like the collaboration initiatives we're doing with Syngenta, etc., other possible synergetic values that are very promising when it comes to biologicals, etc., are making good progress. Q1 2025: We cannot address all of these opportunities alone and so our partnerships with the likes of Syngenta will be critical in bringing LNC to its full potential. The collaboration will allow assessment of LNC incorporated with different soil textures, different crops and at least three different farming practices ranging from traditional to low till/no till approaches. This is the company’s first application in the US state of Colorado where the team found the land to be more compatible with LNC application than initially expected. Q2 2025: So, Syngenta, I think we'll have news in coming months on Syngenta. Syngenta, as you know, we did an application of the product for them at their Colorado research farm. And harvests are being completed, but data is not yet in. Det, der er meget oplagt, er, at hvis Syngenta ser dokumenteret effekt. Et produkt, der kan udvide og styrke deres eksisterende marked. Passer ind i deres strategiske rammer. Så er en aftale lige så sandsynlig som, at Cevira bliver godkendt, om ikke mere sandsynlig. LNC fungerede i labben, det fungerede i felten i Mellemøsten, de siger, det fungerer bedre end forventet i USA. De har testet LNC i flere år i felten i USA og Mellemøsten med dokumenteret effekt. De har nu skalering på plads og har alle regulatoriske godkendelser på plads. LNC gør udyrkbar jord dyrkbar igen, vil åbne nye markeder for Syngenta. Og det stemmer overens med Syngentas strategi. Det er bare at læse op på det. Her f.eks.: https://www.syngenta.com/media/media-releases/2025/syngenta-become-global-leader-biologicals-expanding-nature-inspired?utm_source=chatgpt.com
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Ja, jeg tror de havde brug for en brofinansiering for at få dette på plads, derfor hentede de ikke mere og derfor var det en emission uden ekstern udvanding. De hentede nok penge til at få aftalen på plads, er det jeg tror. Det stemmer også overens med den sædvanlige tid det tager fra MOU underskrives til partnerskabsaftale i agtech-branchen.
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Det kan du absolut have ret i.
  • 6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Alt ligger nu til rette, det ser ikke ud som om folk forstår dette,
    5 timer siden
    ·
    5 timer siden
    ·
    Dette er afgørende for videre opskalering. Så positive nyheder dette. Hvis der bliver en aftale med Syngenta, kan DSRT få tilført penge upfront.
  • 6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Det, der kommer fra "siden" her, er lige så indlysende som at cevira bliver godkendt.
    6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Hvis han har solgt, så er det sikkert griseemi han mener.
  • 7 timer siden
    ·
    7 timer siden
    ·
    Alt tyder på, at der kommer endnu en stor emission i desert control i løbet af 2026, medmindre der kommer nogle nyheder helt fra siden. Den forrige var for lille i forhold til cash burn, og de er på vej til at løbe tør for penge, før omsætningen kan gøre en meningsfuld forskel.
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    En eventuel vækstemission inden for et års tid vil kunne være fordelagtig for kursen. Meget peger mod høj interesse gennem 2026 og overtegning, hvis det bliver aktuelt. Regneark er fint, men matematikformlen er ikke lige så enkel.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder

AI
Seneste
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Relaterede Produkter

2025 Q3-regnskab
62 dage siden50 min

Nyheder

AI
Seneste
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Shareville

Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
  • 4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Hurra for meddelelsen om bygning af produktionsenhed! Hvad der mangler (hvad du burde ønske dig) A) Hvem er producenten? Ikke nævnt. B) Hvad koster enheden? Ingen Capex-tal (helt centralt hvis man vurderer finansieringsbehov). C) Hvor meget kapacitet giver den? Ingen liter/time eller liter/dag — altså ingen målbar produktionseffekt. D) Er det knyttet til en konkret kundeordre? De siger “expected demand”, men: ingen underskrevet slutkundeordre nævnt ingen leveranceplan til specifikke projekter nævnt 👉 Det betyder, at dette kan være både: et meget godt tegn (forberedelse til stor kontrakt) eller “pre-scaling” uden ordrebog, der fuldt ud matcher 🎯 Så: hvad er det vigtigste, du kan tage med dig? Hvis du skal destillere meddelelsen til tre konkrete “noterbare” punkter: Kontrakt underskrevet → de har forpligtet sig til at bygge en ny produktionsenhed Tidslinje: byggeri i Q1 2026, operativ i felten tidligt Q2 2026 Dette er baseline-design → de standardiserer for skalering og flere enheder i 2026
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    A) Er det vigtigt, det er en lokal producent. B) Approx 2,5 mill, de har 2 nu, vil kun producere flere, hvis der kommer en bestilling fra partnere. C) 120 tusind liter per time. D) Det er knyttet til mange forespørgsler i flere segmenter, piloter i mandel, kontrakter i daddel, kontrakter i golf. kommerciel implementering med oasis/arizona forskning. Det tager tid at flytte en enhed, når de laver golf i Californien og citrus i Arizona f.eks. Nu kan de f.eks. have en, der kun fokuserer på golf i Californien, samtidig med at de har en, der tager det andet.
  • 5 timer siden · Redigeret
    ·
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    Jeg skal forklare, hvorfor det er åbenbart: De har testet LNC i Syngentas lab med gode resultater. De har testet i Mellemøsten med gode resultater. De har nu testet i USA, venter på en update. Gode resultater, så bør alle forstå, hvad der sker videre. 31. juli 2024 underskrev Syngenta en MOU med Desert Control. Formål:This is not a concluding of a trial project; this is a development of a collaboration. Here we are constantly evolving and looking at different areas where we can add value to their portfolio and where their products and inputs can add value to the soil health initiatives that we are driving on our side. So that is evolving. We're now also in discussions with their US team. We are planning to do things with their research farm up in Colorado during this upcoming season. We're also seeing Syngenta as a very, very active and leading player in sports fields, golf and the turf industry and exploring also opportunities with them on that arena. Der er tale om en eksklusivitetsaftale, hvor LNC bliver en del af Syngentas portefølje. Upfront payment med royalties, og Syngenta deltager i F&U. Q4 2024: where programs like the collaboration initiatives we're doing with Syngenta, etc., other possible synergetic values that are very promising when it comes to biologicals, etc., are making good progress. Q1 2025: We cannot address all of these opportunities alone and so our partnerships with the likes of Syngenta will be critical in bringing LNC to its full potential. The collaboration will allow assessment of LNC incorporated with different soil textures, different crops and at least three different farming practices ranging from traditional to low till/no till approaches. This is the company’s first application in the US state of Colorado where the team found the land to be more compatible with LNC application than initially expected. Q2 2025: So, Syngenta, I think we'll have news in coming months on Syngenta. Syngenta, as you know, we did an application of the product for them at their Colorado research farm. And harvests are being completed, but data is not yet in. Det, der er meget oplagt, er, at hvis Syngenta ser dokumenteret effekt. Et produkt, der kan udvide og styrke deres eksisterende marked. Passer ind i deres strategiske rammer. Så er en aftale lige så sandsynlig som, at Cevira bliver godkendt, om ikke mere sandsynlig. LNC fungerede i labben, det fungerede i felten i Mellemøsten, de siger, det fungerer bedre end forventet i USA. De har testet LNC i flere år i felten i USA og Mellemøsten med dokumenteret effekt. De har nu skalering på plads og har alle regulatoriske godkendelser på plads. LNC gør udyrkbar jord dyrkbar igen, vil åbne nye markeder for Syngenta. Og det stemmer overens med Syngentas strategi. Det er bare at læse op på det. Her f.eks.: https://www.syngenta.com/media/media-releases/2025/syngenta-become-global-leader-biologicals-expanding-nature-inspired?utm_source=chatgpt.com
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Ja, jeg tror de havde brug for en brofinansiering for at få dette på plads, derfor hentede de ikke mere og derfor var det en emission uden ekstern udvanding. De hentede nok penge til at få aftalen på plads, er det jeg tror. Det stemmer også overens med den sædvanlige tid det tager fra MOU underskrives til partnerskabsaftale i agtech-branchen.
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Det kan du absolut have ret i.
  • 6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Alt ligger nu til rette, det ser ikke ud som om folk forstår dette,
    5 timer siden
    ·
    5 timer siden
    ·
    Dette er afgørende for videre opskalering. Så positive nyheder dette. Hvis der bliver en aftale med Syngenta, kan DSRT få tilført penge upfront.
  • 6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Det, der kommer fra "siden" her, er lige så indlysende som at cevira bliver godkendt.
    6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Hvis han har solgt, så er det sikkert griseemi han mener.
  • 7 timer siden
    ·
    7 timer siden
    ·
    Alt tyder på, at der kommer endnu en stor emission i desert control i løbet af 2026, medmindre der kommer nogle nyheder helt fra siden. Den forrige var for lille i forhold til cash burn, og de er på vej til at løbe tør for penge, før omsætningen kan gøre en meningsfuld forskel.
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    En eventuel vækstemission inden for et års tid vil kunne være fordelagtig for kursen. Meget peger mod høj interesse gennem 2026 og overtegning, hvis det bliver aktuelt. Regneark er fint, men matematikformlen er ikke lige så enkel.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Ordredybde

NorwayEuronext Growth Oslo
Antal
Køb
34.442
Sælg
Antal
113

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
5.200--
10.157--
4.865--
37.551--
37--
Højest
2,15
VWAP
-
Lavest
1,975
OmsætningAntal
1 501.538
VWAP
-
Højest
2,15
Lavest
1,975
OmsætningAntal
1 501.538

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Næste begivenhed
2025 Q4-regnskab
2. feb.
Tidligere begivenheder
2025 Q3-regnskab6. nov. 2025
2025 Q2-regnskab15. aug. 2025
2025 Q1-regnskab12. maj 2025
2024 Q4-regnskab12. feb. 2025
2024 Q3-regnskab20. nov. 2024
Data hentes fra FactSet, Quartr

Relaterede Produkter

2025 Q3-regnskab
62 dage siden50 min

Nyheder

AI
Seneste
Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Corporate Actions

Næste begivenhed
2025 Q4-regnskab
2. feb.
Tidligere begivenheder
2025 Q3-regnskab6. nov. 2025
2025 Q2-regnskab15. aug. 2025
2025 Q1-regnskab12. maj 2025
2024 Q4-regnskab12. feb. 2025
2024 Q3-regnskab20. nov. 2024
Data hentes fra FactSet, Quartr

Relaterede Produkter

Shareville

Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
  • 4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Hurra for meddelelsen om bygning af produktionsenhed! Hvad der mangler (hvad du burde ønske dig) A) Hvem er producenten? Ikke nævnt. B) Hvad koster enheden? Ingen Capex-tal (helt centralt hvis man vurderer finansieringsbehov). C) Hvor meget kapacitet giver den? Ingen liter/time eller liter/dag — altså ingen målbar produktionseffekt. D) Er det knyttet til en konkret kundeordre? De siger “expected demand”, men: ingen underskrevet slutkundeordre nævnt ingen leveranceplan til specifikke projekter nævnt 👉 Det betyder, at dette kan være både: et meget godt tegn (forberedelse til stor kontrakt) eller “pre-scaling” uden ordrebog, der fuldt ud matcher 🎯 Så: hvad er det vigtigste, du kan tage med dig? Hvis du skal destillere meddelelsen til tre konkrete “noterbare” punkter: Kontrakt underskrevet → de har forpligtet sig til at bygge en ny produktionsenhed Tidslinje: byggeri i Q1 2026, operativ i felten tidligt Q2 2026 Dette er baseline-design → de standardiserer for skalering og flere enheder i 2026
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    A) Er det vigtigt, det er en lokal producent. B) Approx 2,5 mill, de har 2 nu, vil kun producere flere, hvis der kommer en bestilling fra partnere. C) 120 tusind liter per time. D) Det er knyttet til mange forespørgsler i flere segmenter, piloter i mandel, kontrakter i daddel, kontrakter i golf. kommerciel implementering med oasis/arizona forskning. Det tager tid at flytte en enhed, når de laver golf i Californien og citrus i Arizona f.eks. Nu kan de f.eks. have en, der kun fokuserer på golf i Californien, samtidig med at de har en, der tager det andet.
  • 5 timer siden · Redigeret
    ·
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    Jeg skal forklare, hvorfor det er åbenbart: De har testet LNC i Syngentas lab med gode resultater. De har testet i Mellemøsten med gode resultater. De har nu testet i USA, venter på en update. Gode resultater, så bør alle forstå, hvad der sker videre. 31. juli 2024 underskrev Syngenta en MOU med Desert Control. Formål:This is not a concluding of a trial project; this is a development of a collaboration. Here we are constantly evolving and looking at different areas where we can add value to their portfolio and where their products and inputs can add value to the soil health initiatives that we are driving on our side. So that is evolving. We're now also in discussions with their US team. We are planning to do things with their research farm up in Colorado during this upcoming season. We're also seeing Syngenta as a very, very active and leading player in sports fields, golf and the turf industry and exploring also opportunities with them on that arena. Der er tale om en eksklusivitetsaftale, hvor LNC bliver en del af Syngentas portefølje. Upfront payment med royalties, og Syngenta deltager i F&U. Q4 2024: where programs like the collaboration initiatives we're doing with Syngenta, etc., other possible synergetic values that are very promising when it comes to biologicals, etc., are making good progress. Q1 2025: We cannot address all of these opportunities alone and so our partnerships with the likes of Syngenta will be critical in bringing LNC to its full potential. The collaboration will allow assessment of LNC incorporated with different soil textures, different crops and at least three different farming practices ranging from traditional to low till/no till approaches. This is the company’s first application in the US state of Colorado where the team found the land to be more compatible with LNC application than initially expected. Q2 2025: So, Syngenta, I think we'll have news in coming months on Syngenta. Syngenta, as you know, we did an application of the product for them at their Colorado research farm. And harvests are being completed, but data is not yet in. Det, der er meget oplagt, er, at hvis Syngenta ser dokumenteret effekt. Et produkt, der kan udvide og styrke deres eksisterende marked. Passer ind i deres strategiske rammer. Så er en aftale lige så sandsynlig som, at Cevira bliver godkendt, om ikke mere sandsynlig. LNC fungerede i labben, det fungerede i felten i Mellemøsten, de siger, det fungerer bedre end forventet i USA. De har testet LNC i flere år i felten i USA og Mellemøsten med dokumenteret effekt. De har nu skalering på plads og har alle regulatoriske godkendelser på plads. LNC gør udyrkbar jord dyrkbar igen, vil åbne nye markeder for Syngenta. Og det stemmer overens med Syngentas strategi. Det er bare at læse op på det. Her f.eks.: https://www.syngenta.com/media/media-releases/2025/syngenta-become-global-leader-biologicals-expanding-nature-inspired?utm_source=chatgpt.com
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Ja, jeg tror de havde brug for en brofinansiering for at få dette på plads, derfor hentede de ikke mere og derfor var det en emission uden ekstern udvanding. De hentede nok penge til at få aftalen på plads, er det jeg tror. Det stemmer også overens med den sædvanlige tid det tager fra MOU underskrives til partnerskabsaftale i agtech-branchen.
    4 timer siden
    ·
    4 timer siden
    ·
    Det kan du absolut have ret i.
  • 6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Alt ligger nu til rette, det ser ikke ud som om folk forstår dette,
    5 timer siden
    ·
    5 timer siden
    ·
    Dette er afgørende for videre opskalering. Så positive nyheder dette. Hvis der bliver en aftale med Syngenta, kan DSRT få tilført penge upfront.
  • 6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Det, der kommer fra "siden" her, er lige så indlysende som at cevira bliver godkendt.
    6 timer siden
    ·
    6 timer siden
    ·
    Hvis han har solgt, så er det sikkert griseemi han mener.
  • 7 timer siden
    ·
    7 timer siden
    ·
    Alt tyder på, at der kommer endnu en stor emission i desert control i løbet af 2026, medmindre der kommer nogle nyheder helt fra siden. Den forrige var for lille i forhold til cash burn, og de er på vej til at løbe tør for penge, før omsætningen kan gøre en meningsfuld forskel.
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    5 timer siden · Redigeret
    ·
    En eventuel vækstemission inden for et års tid vil kunne være fordelagtig for kursen. Meget peger mod høj interesse gennem 2026 og overtegning, hvis det bliver aktuelt. Regneark er fint, men matematikformlen er ikke lige så enkel.
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Ordredybde

NorwayEuronext Growth Oslo
Antal
Køb
34.442
Sælg
Antal
113

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
5.200--
10.157--
4.865--
37.551--
37--
Højest
2,15
VWAP
-
Lavest
1,975
OmsætningAntal
1 501.538
VWAP
-
Højest
2,15
Lavest
1,975
OmsætningAntal
1 501.538

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Ingen data fundet