Spring til hovedindhold
Den browser, du anvender, understøttes ikke længere. Klik her for at se, hvilke browsere vi understøtter og anbefaler.
Højest-
Lavest-
Omsætning-
Højest-
Lavest-
Omsætning-
Højest-
Lavest-
Omsætning-
Højest-
Lavest-
Omsætning-
Højest-
Lavest-
Omsætning-
Højest-
Lavest-
Omsætning-
2025 H2-regnskab

Kun PDF-version

40 dage siden

Ordredybde

NorwayEuronext Growth Oslo
Antal
Køb
-
Sælg
Antal
-

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
8.102--
20.092--
1.664--
1--
18.318--

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Data hentes fra FactSet, Quartr
Næste begivenhed
2026 H1-regnskab
18. sep.
Tidligere begivenheder
2025 H2-regnskab
9. apr.
2025 Q4-regnskab
9. apr.
2025 Q2-regnskab
25. sep. 2025
2025 H1-regnskab
25. sep. 2025
2024 H2-regnskab
10. apr. 2025

Debat

Deltag i samtalen med Nordnet Social
Log ind
  • 15 timer siden
    ·
    15 timer siden
    ·
    Det blev først bekræftet fra folk i NBX på Discord, at pressemeddelelse ifm. aftalen om 500 000 cash off ramps udarbejdes i enighed med modpart, og at støtten fra forskningsrådet om «Udvikling af infrastruktur for stablecoins og blokkædebaseret betalingsintegration» modtages! Derefter blev opslaget slettet, og CEO'en siger selv: «Hi, we can't be specific about that, because there are external stakeholders here. But this is work in progress and have been for a while.» De fleste tror jeg forstår, hvad dette betyder; aftalen, der skal børsmeddeles, skal også meddeles af et andet firma. Og NBX har både i linket nedenfor, samt også i interview med Moneta (tilgængelig på X), sagt, at aftalen er med en top 3 retailer i USA, samt top 3 money transmitter. Når denne aftale bliver kendt, handles denne aktie ikke længere for ører, men for kroner. Gentager teksten jeg publicerede i NBX-forummet, så nye aktionærer får den med: Her snakker vi altså om en aftale, der sætter NBX på verdenskortet, samt har et meget stort potentiale for vilde indtægter! NBX er den eneste aktør i Europa, der kan udstede USDM, og får ikke kun transaktionsgebyrer ved minting af USDM, men også indtægter ved, at USDM er 1:1 mod dollaren. Udviklingen af selve netværket har været planlagt til at bruge hydra, som skal gøre det hele ret sømløst og uden store omkostninger. Samarbejdspartneren er hele tiden blevet sagt i projektet med link nedenfor, at være en top 3 retailer og en top 3 money transmitter. At dette hurtigt kan være MoneyGram, givet samarbejdet mellem NBX og Midnight token https://midnight.network/blog/expanding-list-of-mainnet-node-operators-revealed og størrelsen på MoneyGram, undrer mig ikke. Der er også en anden kobling til disse, som kan give store indtægter; stablecoinen ShieldUSD. https://www.businesswire.com/news/home/20260107550964/en/W3i-Software-to-Build-ShieldUSD-A-Privacy-Preserving-USD-Stablecoin-for-the-Midnight-Network MoneyGram: MoneyGram processes millions of transactions annually, serving over 15 million people in the past five years. It facilitates transfers across more than 200 countries and territories via a network of over 430,000 global agent locations. Today, over 50% of all MoneyGram transactions are digital. Dette er tilmed et projekt, som forskningsrådet støtter, hvilket er vildt i danske øjne. https://projectcatalyst.io/funds/15/cardano-use-cases-prototype-and-launch/usdm-cash-out-at-network-of-atm-and-retail-and-hydra-prototype Gør din egen research, dette kan blive stort!
    13 timer siden
    ·
    13 timer siden
    ·
    Eftersom CASP-licens bliver obligatorisk for at operere under MiCA i EU efter 1. juli, er det vel "logisk", at ingen aftale underskrives / offentliggøres, før licensen er på plads?
    12 timer siden
    ·
    12 timer siden
    ·
    Mener bare hvorfor skulle man indgå en aftale med en bedrift hvis den ikke har lov til at virke, derved ventetid. Jeg tror givetvis licensen kommer på plads meget snart og det bliver en god trigger. Tolker "external stakeholders" som at Stig forstod at intern kludrede det til ved at skrive "kladdes" på meldingen fordi det er/var sensitiv information som kan være drivende... uanset ikke særligt mange dage tilbage, tror det bliver meget lønsomt at sidde i NBX årene fremover. 📈
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Mange venter spændt på, hvornår NBX eventuelt får CASP-godkendelsen på plads. Baseret på indsigt hos Finanstilsynet blev den sidste indgående e-mail fra NBX sendt 15.04.2026. Dette var et svar på et brev om fuldstændighedsvurdering af CASP-ansøgningen. Min teori er, at processen nu kan være langt fremme. Først skal ansøgningen vurderes som komplet. Derefter starter del 2, hvor Finanstilsynet behandler dokumentationen før en eventuel godkendelse. Det interessante er, at der nu er gået omkring 21 arbejdsdage siden sidste indsendelse, uden at der ser ud til at være efterspurgt yderligere dokumentation. Frem til 01.07.2026 er der omtrent 31 arbejdsdage tilbage. Det er ikke specielt lang tid, hvis Finanstilsynet stadig skulle have brug for mere dokumentation, fordi hver ny efterspørgsel kan skubbe behandlingstiden yderligere ud. Hvis de skal opretholde fristen 01.07.2026. Derfor bliver de næste uger meget interessante. Intet er sikkert, før det faktisk meddeles, men sandsynligheden for en positiv afklaring omkring CASP synes at nærme sig. Dette kan blive en meget vigtig milepæl for NBX. Jeg vil gætte på, at denne godkendelse kommer inden maj. Skal vi vædde?
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Så Finanstilsynet kan komme til at efterspørge mere dokumentation 30.06.2026? I teorien?
    16 timer siden
    ·
    16 timer siden
    ·
    Ja, bliver meget overrasket hvis det ikke godkendes, og til tiden.
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    jeg tror dette tager tid SIG
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Jeg ville ønske, jeg havde kontanter i dag😅
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Lille opsummering angående kortet: Den fjerde største aktionær (Magnus Vollen - kryptoekspert) publicerer altså, at NBX snart vil lancere kortet! https://x.com/whalefud/status/2047309591344550129?s=46a Stig (CEO) har i et interview med kryptolabs tidligere i år sagt, at kortet skal tilbage, og at der vil blive bitcoin cashback og "verdens bedste kort"! https://newsweb.oslobors.no/message/670323 NBX's årsrapport gik forbi manges øjne. På side 4 nævnes specifikt, hvad de skal lancere, men markedet fulgte ikke med på dette. James hos Moneta publicerede information om, hvordan kortet vil fungere: https://x.com/blockjock2017/status/2046445569481064855?s=46 Hvis I ser på kommentarlister her, vil I se et kendt navn kommentere "What a beautiful ecosystem 🤩" At NBX ikke har udsendt en egen meddelelse om kortet, skyldes, at de ønsker at have alt på plads. Dette nævnes i discord-gruppen. Jeg glæder mig til at have et NBX-kort igen 😍🚀
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Kortet kommer men tror nok vi må vente til efteråret…
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Nordnet Social og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder

Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Relaterede Produkter

2025 H2-regnskab

Kun PDF-version

40 dage siden

Nyheder

Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Debat

Deltag i samtalen med Nordnet Social
Log ind
  • 15 timer siden
    ·
    15 timer siden
    ·
    Det blev først bekræftet fra folk i NBX på Discord, at pressemeddelelse ifm. aftalen om 500 000 cash off ramps udarbejdes i enighed med modpart, og at støtten fra forskningsrådet om «Udvikling af infrastruktur for stablecoins og blokkædebaseret betalingsintegration» modtages! Derefter blev opslaget slettet, og CEO'en siger selv: «Hi, we can't be specific about that, because there are external stakeholders here. But this is work in progress and have been for a while.» De fleste tror jeg forstår, hvad dette betyder; aftalen, der skal børsmeddeles, skal også meddeles af et andet firma. Og NBX har både i linket nedenfor, samt også i interview med Moneta (tilgængelig på X), sagt, at aftalen er med en top 3 retailer i USA, samt top 3 money transmitter. Når denne aftale bliver kendt, handles denne aktie ikke længere for ører, men for kroner. Gentager teksten jeg publicerede i NBX-forummet, så nye aktionærer får den med: Her snakker vi altså om en aftale, der sætter NBX på verdenskortet, samt har et meget stort potentiale for vilde indtægter! NBX er den eneste aktør i Europa, der kan udstede USDM, og får ikke kun transaktionsgebyrer ved minting af USDM, men også indtægter ved, at USDM er 1:1 mod dollaren. Udviklingen af selve netværket har været planlagt til at bruge hydra, som skal gøre det hele ret sømløst og uden store omkostninger. Samarbejdspartneren er hele tiden blevet sagt i projektet med link nedenfor, at være en top 3 retailer og en top 3 money transmitter. At dette hurtigt kan være MoneyGram, givet samarbejdet mellem NBX og Midnight token https://midnight.network/blog/expanding-list-of-mainnet-node-operators-revealed og størrelsen på MoneyGram, undrer mig ikke. Der er også en anden kobling til disse, som kan give store indtægter; stablecoinen ShieldUSD. https://www.businesswire.com/news/home/20260107550964/en/W3i-Software-to-Build-ShieldUSD-A-Privacy-Preserving-USD-Stablecoin-for-the-Midnight-Network MoneyGram: MoneyGram processes millions of transactions annually, serving over 15 million people in the past five years. It facilitates transfers across more than 200 countries and territories via a network of over 430,000 global agent locations. Today, over 50% of all MoneyGram transactions are digital. Dette er tilmed et projekt, som forskningsrådet støtter, hvilket er vildt i danske øjne. https://projectcatalyst.io/funds/15/cardano-use-cases-prototype-and-launch/usdm-cash-out-at-network-of-atm-and-retail-and-hydra-prototype Gør din egen research, dette kan blive stort!
    13 timer siden
    ·
    13 timer siden
    ·
    Eftersom CASP-licens bliver obligatorisk for at operere under MiCA i EU efter 1. juli, er det vel "logisk", at ingen aftale underskrives / offentliggøres, før licensen er på plads?
    12 timer siden
    ·
    12 timer siden
    ·
    Mener bare hvorfor skulle man indgå en aftale med en bedrift hvis den ikke har lov til at virke, derved ventetid. Jeg tror givetvis licensen kommer på plads meget snart og det bliver en god trigger. Tolker "external stakeholders" som at Stig forstod at intern kludrede det til ved at skrive "kladdes" på meldingen fordi det er/var sensitiv information som kan være drivende... uanset ikke særligt mange dage tilbage, tror det bliver meget lønsomt at sidde i NBX årene fremover. 📈
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Mange venter spændt på, hvornår NBX eventuelt får CASP-godkendelsen på plads. Baseret på indsigt hos Finanstilsynet blev den sidste indgående e-mail fra NBX sendt 15.04.2026. Dette var et svar på et brev om fuldstændighedsvurdering af CASP-ansøgningen. Min teori er, at processen nu kan være langt fremme. Først skal ansøgningen vurderes som komplet. Derefter starter del 2, hvor Finanstilsynet behandler dokumentationen før en eventuel godkendelse. Det interessante er, at der nu er gået omkring 21 arbejdsdage siden sidste indsendelse, uden at der ser ud til at være efterspurgt yderligere dokumentation. Frem til 01.07.2026 er der omtrent 31 arbejdsdage tilbage. Det er ikke specielt lang tid, hvis Finanstilsynet stadig skulle have brug for mere dokumentation, fordi hver ny efterspørgsel kan skubbe behandlingstiden yderligere ud. Hvis de skal opretholde fristen 01.07.2026. Derfor bliver de næste uger meget interessante. Intet er sikkert, før det faktisk meddeles, men sandsynligheden for en positiv afklaring omkring CASP synes at nærme sig. Dette kan blive en meget vigtig milepæl for NBX. Jeg vil gætte på, at denne godkendelse kommer inden maj. Skal vi vædde?
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Så Finanstilsynet kan komme til at efterspørge mere dokumentation 30.06.2026? I teorien?
    16 timer siden
    ·
    16 timer siden
    ·
    Ja, bliver meget overrasket hvis det ikke godkendes, og til tiden.
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    jeg tror dette tager tid SIG
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Jeg ville ønske, jeg havde kontanter i dag😅
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Lille opsummering angående kortet: Den fjerde største aktionær (Magnus Vollen - kryptoekspert) publicerer altså, at NBX snart vil lancere kortet! https://x.com/whalefud/status/2047309591344550129?s=46a Stig (CEO) har i et interview med kryptolabs tidligere i år sagt, at kortet skal tilbage, og at der vil blive bitcoin cashback og "verdens bedste kort"! https://newsweb.oslobors.no/message/670323 NBX's årsrapport gik forbi manges øjne. På side 4 nævnes specifikt, hvad de skal lancere, men markedet fulgte ikke med på dette. James hos Moneta publicerede information om, hvordan kortet vil fungere: https://x.com/blockjock2017/status/2046445569481064855?s=46 Hvis I ser på kommentarlister her, vil I se et kendt navn kommentere "What a beautiful ecosystem 🤩" At NBX ikke har udsendt en egen meddelelse om kortet, skyldes, at de ønsker at have alt på plads. Dette nævnes i discord-gruppen. Jeg glæder mig til at have et NBX-kort igen 😍🚀
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Kortet kommer men tror nok vi må vente til efteråret…
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Nordnet Social og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Ordredybde

NorwayEuronext Growth Oslo
Antal
Køb
-
Sælg
Antal
-

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
8.102--
20.092--
1.664--
1--
18.318--

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Ingen data fundet

Corporate Actions

Data hentes fra FactSet, Quartr
Næste begivenhed
2026 H1-regnskab
18. sep.
Tidligere begivenheder
2025 H2-regnskab
9. apr.
2025 Q4-regnskab
9. apr.
2025 Q2-regnskab
25. sep. 2025
2025 H1-regnskab
25. sep. 2025
2024 H2-regnskab
10. apr. 2025

Relaterede Produkter

2025 H2-regnskab

Kun PDF-version

40 dage siden

Nyheder

Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Corporate Actions

Data hentes fra FactSet, Quartr
Næste begivenhed
2026 H1-regnskab
18. sep.
Tidligere begivenheder
2025 H2-regnskab
9. apr.
2025 Q4-regnskab
9. apr.
2025 Q2-regnskab
25. sep. 2025
2025 H1-regnskab
25. sep. 2025
2024 H2-regnskab
10. apr. 2025

Relaterede Produkter

Debat

Deltag i samtalen med Nordnet Social
Log ind
  • 15 timer siden
    ·
    15 timer siden
    ·
    Det blev først bekræftet fra folk i NBX på Discord, at pressemeddelelse ifm. aftalen om 500 000 cash off ramps udarbejdes i enighed med modpart, og at støtten fra forskningsrådet om «Udvikling af infrastruktur for stablecoins og blokkædebaseret betalingsintegration» modtages! Derefter blev opslaget slettet, og CEO'en siger selv: «Hi, we can't be specific about that, because there are external stakeholders here. But this is work in progress and have been for a while.» De fleste tror jeg forstår, hvad dette betyder; aftalen, der skal børsmeddeles, skal også meddeles af et andet firma. Og NBX har både i linket nedenfor, samt også i interview med Moneta (tilgængelig på X), sagt, at aftalen er med en top 3 retailer i USA, samt top 3 money transmitter. Når denne aftale bliver kendt, handles denne aktie ikke længere for ører, men for kroner. Gentager teksten jeg publicerede i NBX-forummet, så nye aktionærer får den med: Her snakker vi altså om en aftale, der sætter NBX på verdenskortet, samt har et meget stort potentiale for vilde indtægter! NBX er den eneste aktør i Europa, der kan udstede USDM, og får ikke kun transaktionsgebyrer ved minting af USDM, men også indtægter ved, at USDM er 1:1 mod dollaren. Udviklingen af selve netværket har været planlagt til at bruge hydra, som skal gøre det hele ret sømløst og uden store omkostninger. Samarbejdspartneren er hele tiden blevet sagt i projektet med link nedenfor, at være en top 3 retailer og en top 3 money transmitter. At dette hurtigt kan være MoneyGram, givet samarbejdet mellem NBX og Midnight token https://midnight.network/blog/expanding-list-of-mainnet-node-operators-revealed og størrelsen på MoneyGram, undrer mig ikke. Der er også en anden kobling til disse, som kan give store indtægter; stablecoinen ShieldUSD. https://www.businesswire.com/news/home/20260107550964/en/W3i-Software-to-Build-ShieldUSD-A-Privacy-Preserving-USD-Stablecoin-for-the-Midnight-Network MoneyGram: MoneyGram processes millions of transactions annually, serving over 15 million people in the past five years. It facilitates transfers across more than 200 countries and territories via a network of over 430,000 global agent locations. Today, over 50% of all MoneyGram transactions are digital. Dette er tilmed et projekt, som forskningsrådet støtter, hvilket er vildt i danske øjne. https://projectcatalyst.io/funds/15/cardano-use-cases-prototype-and-launch/usdm-cash-out-at-network-of-atm-and-retail-and-hydra-prototype Gør din egen research, dette kan blive stort!
    13 timer siden
    ·
    13 timer siden
    ·
    Eftersom CASP-licens bliver obligatorisk for at operere under MiCA i EU efter 1. juli, er det vel "logisk", at ingen aftale underskrives / offentliggøres, før licensen er på plads?
    12 timer siden
    ·
    12 timer siden
    ·
    Mener bare hvorfor skulle man indgå en aftale med en bedrift hvis den ikke har lov til at virke, derved ventetid. Jeg tror givetvis licensen kommer på plads meget snart og det bliver en god trigger. Tolker "external stakeholders" som at Stig forstod at intern kludrede det til ved at skrive "kladdes" på meldingen fordi det er/var sensitiv information som kan være drivende... uanset ikke særligt mange dage tilbage, tror det bliver meget lønsomt at sidde i NBX årene fremover. 📈
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Mange venter spændt på, hvornår NBX eventuelt får CASP-godkendelsen på plads. Baseret på indsigt hos Finanstilsynet blev den sidste indgående e-mail fra NBX sendt 15.04.2026. Dette var et svar på et brev om fuldstændighedsvurdering af CASP-ansøgningen. Min teori er, at processen nu kan være langt fremme. Først skal ansøgningen vurderes som komplet. Derefter starter del 2, hvor Finanstilsynet behandler dokumentationen før en eventuel godkendelse. Det interessante er, at der nu er gået omkring 21 arbejdsdage siden sidste indsendelse, uden at der ser ud til at være efterspurgt yderligere dokumentation. Frem til 01.07.2026 er der omtrent 31 arbejdsdage tilbage. Det er ikke specielt lang tid, hvis Finanstilsynet stadig skulle have brug for mere dokumentation, fordi hver ny efterspørgsel kan skubbe behandlingstiden yderligere ud. Hvis de skal opretholde fristen 01.07.2026. Derfor bliver de næste uger meget interessante. Intet er sikkert, før det faktisk meddeles, men sandsynligheden for en positiv afklaring omkring CASP synes at nærme sig. Dette kan blive en meget vigtig milepæl for NBX. Jeg vil gætte på, at denne godkendelse kommer inden maj. Skal vi vædde?
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Så Finanstilsynet kan komme til at efterspørge mere dokumentation 30.06.2026? I teorien?
    16 timer siden
    ·
    16 timer siden
    ·
    Ja, bliver meget overrasket hvis det ikke godkendes, og til tiden.
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    jeg tror dette tager tid SIG
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Jeg ville ønske, jeg havde kontanter i dag😅
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Lille opsummering angående kortet: Den fjerde største aktionær (Magnus Vollen - kryptoekspert) publicerer altså, at NBX snart vil lancere kortet! https://x.com/whalefud/status/2047309591344550129?s=46a Stig (CEO) har i et interview med kryptolabs tidligere i år sagt, at kortet skal tilbage, og at der vil blive bitcoin cashback og "verdens bedste kort"! https://newsweb.oslobors.no/message/670323 NBX's årsrapport gik forbi manges øjne. På side 4 nævnes specifikt, hvad de skal lancere, men markedet fulgte ikke med på dette. James hos Moneta publicerede information om, hvordan kortet vil fungere: https://x.com/blockjock2017/status/2046445569481064855?s=46 Hvis I ser på kommentarlister her, vil I se et kendt navn kommentere "What a beautiful ecosystem 🤩" At NBX ikke har udsendt en egen meddelelse om kortet, skyldes, at de ønsker at have alt på plads. Dette nævnes i discord-gruppen. Jeg glæder mig til at have et NBX-kort igen 😍🚀
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Kortet kommer men tror nok vi må vente til efteråret…
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Nordnet Social og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Ordredybde

NorwayEuronext Growth Oslo
Antal
Køb
-
Sælg
Antal
-

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
8.102--
20.092--
1.664--
1--
18.318--

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Ingen data fundet