Spring til hovedindhold
Den browser, du anvender, understøttes ikke længere. Klik her for at se, hvilke browsere vi understøtter og anbefaler.

Investeringspodcasten 236: Rentemøde, Bavarian Nordic og valg i USA

Der har været godt gang i Bavarian Nordic den seneste uge, men hvor tror investorerne aktien skal hen fremadrettet? Hør også om det pengepolitiske topmøde og den kommende valgkamp i USA.

Der har været godt gang i Bavarian Nordic den seneste uge, men hvor tror investorerne aktien skal hen fremadrettet? Hør også om det pengepolitiske topmøde og den kommende valgkamp i USA.

Læs Pers blog om Bavarian Nordic her.

00:00 – 00:50 Intro
00:50 – 14:55 Bavarian Nordic
14:55 – 19:07 Rentemøde
19:07 – 23:17 USD-svækkelse
23:17 – 28:14 Valgkamp i USA

Følg Investeringspodcasten
Du kan finde Investeringspodcasten i alle de gængse podcastapps, og hvis du følger den, går du ikke glip af et eneste afsnit.

Er du stadig ikke Nordnet-kunde? Åbn depot, og opdag en lettere måde at investere på.

I kommentarfeltet nedenfor kan du som læser kommentere blogindlæggets indhold. Samtidig kan du tage del i andre læseres kommentarer. Kommentarindholdet repræsenterer derfor ikke Nordnets mening. Nordnet gennemgår ikke kommentarerne, før de offentliggøres, men vi fjerner upassende kommentarer, hvis de forekommer. Vil du vide, hvordan Nordnet håndterer dine personoplysninger, klik her.

Tilmeld
Informer mig om
guest
0 Kommentarer
Nyeste
Ældste Mest populære
Se alle kommentarer

Nyhedsbrev.

Vil du have inspiration til dine investeringer?

Når du tilmelder dig, bekræfter du, at du gerne vil modtage tips, guides, nyheder og anden markedsføring om produkter og services fra Nordnet. Herunder nyhedsbreve, information om webinarer samt målrettet information om investering, pension, kreditmuligheder og nye produkter.

Du kan til enhver tid trække dit samtykke tilbage ved at trykke på afmeld i bunden af mailen.