Spring til hovedindhold
Den browser, du anvender, understøttes ikke længere. Klik her for at se, hvilke browsere vi understøtter og anbefaler.

Investeringspodcasten 245: Tesla, Novo, Mærsk, Bavarian Nordic, USA’s rentestigning, og status på det kinesiske aktiemarked

Kommer Teslas kvartal i hus takket være lavere priser? Hør også om Mærsks opjustering, Novo og Catalent, Bavarian Nordic, USA’s rentfald- og stigning samt om det kinesiske aktiemarked i afsnit 245 af Investeringspodcasten.

Kommer Teslas kvartal i hus takket være lavere priser? Hør også om Mærsks opjustering, Novo og Catalent, Bavarian Nordic, USA’s rentfald- og stigning samt om det kinesiske aktiemarked i afsnit 245 af Investeringspodcasten.

00:00 – 00:44 Intro
00:44 – 06:53 Tesla
06:53 – 11:39 Mærsk
11:39 – 15:37 Kinesiske aktier
15:37 – 19:55 Novo og Catalent
19:55 – 23:00 Bavarian Nordic
23:00 – 27:13 Rentefald- og stigning i USA

Følg Investeringspodcasten
Du kan finde Investeringspodcasten i alle de gængse podcastapps, og hvis du følger den, går du ikke glip af et eneste afsnit.

Er du stadig ikke Nordnet-kunde? Opret en konto, og gør investering i aktier og fonde sjovere.

Skriv en kommentar til blogindlægget i kommentarfeltet nedenfor. Vi gennemgår ikke kommentarer, før de offentliggøres, men vi fjerner upassende kommentarer, hvis de forekommer. Indholdet i kommentarfeltet er ikke udtryk for Nordnets holdning. Vil du vide, hvordan vi håndterer dine personoplysninger, klik her.

Tilmeld
Informer mig om
guest
1 Kommentar
Nyeste
Ældste Mest populære
Se alle kommentarer
Gæst
Gæst
2024-10-31 23:05

En god up date! – både Kina og USA er spændende! – er det egentligt ikke forbavsende så lidt effekt valget i USA trods alt har haft på markedet indtil nu? – det kan jo være dem dårlige dag idag er begyndelsen på en træls uge på det amerikanske marked? – det nordiske marked har jo næsten allerede indpriset den amerikanske nedgang! – det spændende bliver jo uanset hvem der vinder, hvor lang tid det varer inden det amerikanske marked normaliseres efter valget! – man skal jo ikke glemmes biden fortsætter jo en månedstid efter valget og der kan jo… Læs mere

Nyhedsbrev.

Vil du have inspiration til dine investeringer?

Når du tilmelder dig, bekræfter du, at du gerne vil modtage tips, guides, nyheder og anden markedsføring om produkter og services fra Nordnet. Herunder nyhedsbreve, information om webinarer samt målrettet information om investering, pension, kreditmuligheder og nye produkter.

Du kan til enhver tid trække dit samtykke tilbage ved at trykke på afmeld i bunden af mailen.