Spring til hovedindhold
Den browser, du anvender, understøttes ikke længere. Klik her for at se, hvilke browsere vi understøtter og anbefaler.
Aktie
First North Sweden
KEBNI B

KebNi B

KebNi B

2,320SEK
+4,04% (+0,090)
I dag
Højest2,320
Lavest2,215
Omsætning
3,4 MSEK
2,320SEK
+4,04% (+0,090)
I dag
Højest2,320
Lavest2,215
Omsætning
3,4 MSEK
Aktie
First North Sweden
KEBNI B

KebNi B

KebNi B

2,320SEK
+4,04% (+0,090)
I dag
Højest2,320
Lavest2,215
Omsætning
3,4 MSEK
2,320SEK
+4,04% (+0,090)
I dag
Højest2,320
Lavest2,215
Omsætning
3,4 MSEK
Aktie
First North Sweden
KEBNI B

KebNi B

KebNi B

2,320SEK
+4,04% (+0,090)
I dag
Højest2,320
Lavest2,215
Omsætning
3,4 MSEK
2,320SEK
+4,04% (+0,090)
I dag
Højest2,320
Lavest2,215
Omsætning
3,4 MSEK
Q2
35 dage siden22 min

Ordredybde

SwedenFirst North Sweden
Antal
Køb
26.142
Sælg
Antal
254

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
135--
189--
1.276--
210--
5.000--
Højest
2,32
VWAP
2,234
Lavest
2,215
OmsætningAntal
3,4 1.504.618
VWAP
2,234
Højest
2,32
Lavest
2,215
OmsætningAntal
3,4 1.504.618

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Største købere

Største købere
MæglerKøbtSolgtNettoInternt
Anonym1.528.9661.528.96600

Største sælgere

Største sælgere
MæglerKøbtSolgtNettoInternt
Anonym1.528.9661.528.96600

Corporate Actions

Næste begivenhed
2025 Q3
23. okt.
Tidligere begivenheder
2025 Q214. aug.
2024 Generalforsamling8. maj
2025 Q129. apr.
2024 Q413. feb.
2024 Q324. okt. 2024
Data hentes fra Millistream, Quartr

Shareville

Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
  • 21 timer siden
    ·
    21 timer siden
    ·
    Robothandel tilbage i Kebnia-aktier
    20 timer siden
    ·
    20 timer siden
    ·
    Måske 2:- igen? Jeg samler stadig penge ind til muligheden
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Bare en tanke: Husk at Staffan Salén for nylig købte 27 millioner aktier i Kebni til 2,20 NOK (7. juli 2025) – dvs. til en præmie i forhold til markedsprisen. Det gør ham til den største ejer med næsten 10% af virksomheden. Man kan antage, at en så erfaren investor sandsynligvis ikke vil købe til en præmie, medmindre han tror på en positiv udvikling i de kommende år. Jeg fortolker det som et styrkende signal, men det er selvfølgelig bare min personlige vurdering. (NB! Ingen købsanbefaling.)
    for 1 dag siden · Redigeret
    ·
    for 1 dag siden · Redigeret
    ·
    Ja, alt kan ske! Jerome Powell holder nok tungen lige i bund. Markedet er ikke én ting, det består af mange sektorer. Selv hvis indeksene skulle falde en smule, kan der stadig være: Stærke individuelle aktier Sektorer, der går mod strømmen (f.eks. forsvar) Det er vigtigt at være selektiv og ikke altid følge flertallets frygt.
  • for 3 dage siden
    ·
    for 3 dage siden
    ·
    Nomineringsudvalget foreslår udvidelse af bestyrelsen og valg af Olof Rudbeck Nomineringsudvalget for Kebni AB (publ) har fremsat følgende forslag vedrørende ændringer i bestyrelsen forud for en ekstraordinær generalforsamling. Yderligere information om den ekstraordinære generalforsamling samt indkaldelse til deltagelse vil blive offentliggjort på et senere tidspunkt. Nomineringsudvalget for Kebni AB (publ) foreslår at udvide antallet af bestyrelsesmedlemmer fra fem (5) til seks (6) og foreslår Olof Rudbeck som nyt medlem af bestyrelsen. Olof Rudbeck er administrerende direktør for Salénia AB, der i øjeblikket er den største aktionær i Kebni AB. Han bringer omfattende international erfaring med ledende stillinger i nogle af verdens førende teknologivirksomheder, herunder IBM og Dell. Han har tidligere blandt andet været chef for Corporate Development i EMEA for henholdsvis IBM og Dell og som global chef for Corporate Development hos henholdsvis GfK og Sinch. Olof har også grundlagt og drevet Rudbeck Advisory, et rådgivningsfirma inden for fusioner og opkøb. Han er i øjeblikket aktiv som bestyrelsesmedlem i flere virksomheder, herunder Qflow Group AB og Fxity AB. Olof har en kandidatgrad i teknisk fysik og en bachelorgrad i finans og økonomi, og er kaptajn i reserven i det svenske amfibiekorps. Nomineringsudvalget mener, at Olof Rudbecks brede internationale erfaring fra flere verdensledende virksomheder vil bidrage med værdifulde perspektiver til arbejdet i Kebnis bestyrelse. Forslaget omfatter: Antallet af ordinære bestyrelsesmedlemmer foreslås at være seks (6). Valg af Olof Rudbeck som nyt bestyrelsesmedlem
  • 13. sep.
    ·
    13. sep.
    ·
    Kebni søger en marketingchef. Der er nogle interessante oplysninger i annoncen. Kebni er en højteknologisk virksomhed inden for forsvar og sikkerhed. Med en førende position inden for satellitkommunikation og inertial sensing er målet klart: at vokse internationalt og styrke sin position på kapitalmarkedet. Det er en rejse, der strækker sig ud over Sveriges grænser, og her spiller kommunikation en afgørende rolle i at positionere Kebni på den globale scene. For at få fuld succes ønsker virksomheden nu at styrke sin kommunikation. – "Vi står over for en spændende ekspansionsfase. Vores teknologi er avanceret, men for at nå dertil har vi brug for en person, der kan omsætte det, vi gør, til budskaber, der vækker interesse og skaber tillid. Kommunikation vil være helt afgørende for, hvordan vi opfattes fremadrettet," siger Torbjörn Saxmo, administrerende direktør for Kebni. Din fremtidige udfordring Som marketing- og kommunikationschef vil du være centrum for Kebnis kommunikation: fra brandopbygning og marketing til investorrelationer og finansiel rapportering. Rollen er strategisk på højeste niveau, med tæt samarbejde med administrerende direktør, ledelsesteam og bestyrelse, men betyder også, at du selv er involveret i at drive arbejdet i det daglige. – "Dette er ikke et miljø med store støttefunktioner. Vi leder efter en person, der ser værdien i selv at være involveret i processen, fra idé til færdigt resultat. Det er netop den kombination, der gør jobbet så spændende," siger Saxmo. Kebni opererer i en branche, hvor teknologien er avanceret, og forretningen er langsigtet. Dette gør kommunikation særligt vigtig: at gøre det komplekse forståeligt, samtidig med at det tydeliggør forretningsfordelen for kunder, investorer og markedet. Opgaven omfatter også intern kommunikation og employer branding for at opbygge engagement og kultur internt. – "Vi ved, at vi kan levere på højeste niveau. Nu handler det om at få flere til at se vores potentiale. Vores nye chef for Marketing & Communications bliver nøglepersonen i det arbejde," fortsætter Saxmo. En mulighed for at gøre en forskel Med en plads i ledelsesteamet og et bredt mandat er rollen en chance for at gøre en forskel. Her vil du ikke kun drive kommunikationen, du vil også være med til at forme Kebnis fremtid. På lang sigt vil dette også omfatte rekruttering af en marketingspecialist og opbygning af en kommunikationsfunktion, der kan vokse i takt med virksomheden. – "Vi har taget vigtige skridt, men der er stadig meget foran os. For den rette person er dette en mulighed for at være med til at opbygge både vores brand og vores internationale position," afslutter Saxmo. Søg stillingen som Head of Marketing & Communications og bidrag til Kebnis fortsatte rejse.
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Det er ligegyldigt, hvad Kebni søger efter medarbejdere... Det står altid det samme på Kebnis hjemmeside.....der er ingen nye annoncer tilgængelige for nye medarbejdere. Dårlig hjemmesideadministrator.... https://www.kebni.com/career/
  • 10. sep.
    ·
    10. sep.
    ·
    Saabs hemmelige projekt: Nye angrebsdroner LONDON. Der er stor interesse for Saabs "dronedræber" Nimbrix på den store forsvarsmesse DSEI, og det er usandsynligt, at den vil aftage, efter at Rusland onsdag aften krænkede Polens luftrum med droner. Forsvarskoncernen udvikler også sine egne droner, der vil kunne udføre angreb. "Det undersøger vi," siger Dynamics forretningsområdechef Görgen Johansson til Di. Min mening - Saabs accelererende innovationstempo og lancering inden for forsvarsteknologi - alt fra droneoperationer til avancerede netværksløsninger - har potentiale til at gavne Kebni betydeligt i fremtiden. Måske kommer der en stor ordre inden årets udgang? Med venlig hilsen
    10. sep.
    ·
    10. sep.
    ·
    Eller SAAB køber KebNi op og konsoliderer yderligere,
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Nyheder og Analyser

Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Relaterede Produkter

Q2
35 dage siden22 min

Nyheder og Analyser

Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Shareville

Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
  • 21 timer siden
    ·
    21 timer siden
    ·
    Robothandel tilbage i Kebnia-aktier
    20 timer siden
    ·
    20 timer siden
    ·
    Måske 2:- igen? Jeg samler stadig penge ind til muligheden
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Bare en tanke: Husk at Staffan Salén for nylig købte 27 millioner aktier i Kebni til 2,20 NOK (7. juli 2025) – dvs. til en præmie i forhold til markedsprisen. Det gør ham til den største ejer med næsten 10% af virksomheden. Man kan antage, at en så erfaren investor sandsynligvis ikke vil købe til en præmie, medmindre han tror på en positiv udvikling i de kommende år. Jeg fortolker det som et styrkende signal, men det er selvfølgelig bare min personlige vurdering. (NB! Ingen købsanbefaling.)
    for 1 dag siden · Redigeret
    ·
    for 1 dag siden · Redigeret
    ·
    Ja, alt kan ske! Jerome Powell holder nok tungen lige i bund. Markedet er ikke én ting, det består af mange sektorer. Selv hvis indeksene skulle falde en smule, kan der stadig være: Stærke individuelle aktier Sektorer, der går mod strømmen (f.eks. forsvar) Det er vigtigt at være selektiv og ikke altid følge flertallets frygt.
  • for 3 dage siden
    ·
    for 3 dage siden
    ·
    Nomineringsudvalget foreslår udvidelse af bestyrelsen og valg af Olof Rudbeck Nomineringsudvalget for Kebni AB (publ) har fremsat følgende forslag vedrørende ændringer i bestyrelsen forud for en ekstraordinær generalforsamling. Yderligere information om den ekstraordinære generalforsamling samt indkaldelse til deltagelse vil blive offentliggjort på et senere tidspunkt. Nomineringsudvalget for Kebni AB (publ) foreslår at udvide antallet af bestyrelsesmedlemmer fra fem (5) til seks (6) og foreslår Olof Rudbeck som nyt medlem af bestyrelsen. Olof Rudbeck er administrerende direktør for Salénia AB, der i øjeblikket er den største aktionær i Kebni AB. Han bringer omfattende international erfaring med ledende stillinger i nogle af verdens førende teknologivirksomheder, herunder IBM og Dell. Han har tidligere blandt andet været chef for Corporate Development i EMEA for henholdsvis IBM og Dell og som global chef for Corporate Development hos henholdsvis GfK og Sinch. Olof har også grundlagt og drevet Rudbeck Advisory, et rådgivningsfirma inden for fusioner og opkøb. Han er i øjeblikket aktiv som bestyrelsesmedlem i flere virksomheder, herunder Qflow Group AB og Fxity AB. Olof har en kandidatgrad i teknisk fysik og en bachelorgrad i finans og økonomi, og er kaptajn i reserven i det svenske amfibiekorps. Nomineringsudvalget mener, at Olof Rudbecks brede internationale erfaring fra flere verdensledende virksomheder vil bidrage med værdifulde perspektiver til arbejdet i Kebnis bestyrelse. Forslaget omfatter: Antallet af ordinære bestyrelsesmedlemmer foreslås at være seks (6). Valg af Olof Rudbeck som nyt bestyrelsesmedlem
  • 13. sep.
    ·
    13. sep.
    ·
    Kebni søger en marketingchef. Der er nogle interessante oplysninger i annoncen. Kebni er en højteknologisk virksomhed inden for forsvar og sikkerhed. Med en førende position inden for satellitkommunikation og inertial sensing er målet klart: at vokse internationalt og styrke sin position på kapitalmarkedet. Det er en rejse, der strækker sig ud over Sveriges grænser, og her spiller kommunikation en afgørende rolle i at positionere Kebni på den globale scene. For at få fuld succes ønsker virksomheden nu at styrke sin kommunikation. – "Vi står over for en spændende ekspansionsfase. Vores teknologi er avanceret, men for at nå dertil har vi brug for en person, der kan omsætte det, vi gør, til budskaber, der vækker interesse og skaber tillid. Kommunikation vil være helt afgørende for, hvordan vi opfattes fremadrettet," siger Torbjörn Saxmo, administrerende direktør for Kebni. Din fremtidige udfordring Som marketing- og kommunikationschef vil du være centrum for Kebnis kommunikation: fra brandopbygning og marketing til investorrelationer og finansiel rapportering. Rollen er strategisk på højeste niveau, med tæt samarbejde med administrerende direktør, ledelsesteam og bestyrelse, men betyder også, at du selv er involveret i at drive arbejdet i det daglige. – "Dette er ikke et miljø med store støttefunktioner. Vi leder efter en person, der ser værdien i selv at være involveret i processen, fra idé til færdigt resultat. Det er netop den kombination, der gør jobbet så spændende," siger Saxmo. Kebni opererer i en branche, hvor teknologien er avanceret, og forretningen er langsigtet. Dette gør kommunikation særligt vigtig: at gøre det komplekse forståeligt, samtidig med at det tydeliggør forretningsfordelen for kunder, investorer og markedet. Opgaven omfatter også intern kommunikation og employer branding for at opbygge engagement og kultur internt. – "Vi ved, at vi kan levere på højeste niveau. Nu handler det om at få flere til at se vores potentiale. Vores nye chef for Marketing & Communications bliver nøglepersonen i det arbejde," fortsætter Saxmo. En mulighed for at gøre en forskel Med en plads i ledelsesteamet og et bredt mandat er rollen en chance for at gøre en forskel. Her vil du ikke kun drive kommunikationen, du vil også være med til at forme Kebnis fremtid. På lang sigt vil dette også omfatte rekruttering af en marketingspecialist og opbygning af en kommunikationsfunktion, der kan vokse i takt med virksomheden. – "Vi har taget vigtige skridt, men der er stadig meget foran os. For den rette person er dette en mulighed for at være med til at opbygge både vores brand og vores internationale position," afslutter Saxmo. Søg stillingen som Head of Marketing & Communications og bidrag til Kebnis fortsatte rejse.
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Det er ligegyldigt, hvad Kebni søger efter medarbejdere... Det står altid det samme på Kebnis hjemmeside.....der er ingen nye annoncer tilgængelige for nye medarbejdere. Dårlig hjemmesideadministrator.... https://www.kebni.com/career/
  • 10. sep.
    ·
    10. sep.
    ·
    Saabs hemmelige projekt: Nye angrebsdroner LONDON. Der er stor interesse for Saabs "dronedræber" Nimbrix på den store forsvarsmesse DSEI, og det er usandsynligt, at den vil aftage, efter at Rusland onsdag aften krænkede Polens luftrum med droner. Forsvarskoncernen udvikler også sine egne droner, der vil kunne udføre angreb. "Det undersøger vi," siger Dynamics forretningsområdechef Görgen Johansson til Di. Min mening - Saabs accelererende innovationstempo og lancering inden for forsvarsteknologi - alt fra droneoperationer til avancerede netværksløsninger - har potentiale til at gavne Kebni betydeligt i fremtiden. Måske kommer der en stor ordre inden årets udgang? Med venlig hilsen
    10. sep.
    ·
    10. sep.
    ·
    Eller SAAB køber KebNi op og konsoliderer yderligere,
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Ordredybde

SwedenFirst North Sweden
Antal
Køb
26.142
Sælg
Antal
254

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
135--
189--
1.276--
210--
5.000--
Højest
2,32
VWAP
2,234
Lavest
2,215
OmsætningAntal
3,4 1.504.618
VWAP
2,234
Højest
2,32
Lavest
2,215
OmsætningAntal
3,4 1.504.618

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Største købere

Største købere
MæglerKøbtSolgtNettoInternt
Anonym1.528.9661.528.96600

Største sælgere

Største sælgere
MæglerKøbtSolgtNettoInternt
Anonym1.528.9661.528.96600

Corporate Actions

Næste begivenhed
2025 Q3
23. okt.
Tidligere begivenheder
2025 Q214. aug.
2024 Generalforsamling8. maj
2025 Q129. apr.
2024 Q413. feb.
2024 Q324. okt. 2024
Data hentes fra Millistream, Quartr

Relaterede Produkter

Q2
35 dage siden22 min

Nyheder og Analyser

Nyheder og/eller generelle investeringsanbefalinger eller et uddrag af disse på denne side og i relaterede links er produceret og leveret af den angivne leverandør. Nordnet har ikke deltaget i udarbejdelsen af materialet, og vi har ikke gennemgået eller foretaget ændringer i materialet. Læs mere om investeringsanbefalinger.

Corporate Actions

Næste begivenhed
2025 Q3
23. okt.
Tidligere begivenheder
2025 Q214. aug.
2024 Generalforsamling8. maj
2025 Q129. apr.
2024 Q413. feb.
2024 Q324. okt. 2024
Data hentes fra Millistream, Quartr

Relaterede Produkter

Shareville

Deltag i samtalen med SharevilleBliv en del af vores forum for investorer. Følg andre, og diskuter aktier og fonde.
Log ind
  • 21 timer siden
    ·
    21 timer siden
    ·
    Robothandel tilbage i Kebnia-aktier
    20 timer siden
    ·
    20 timer siden
    ·
    Måske 2:- igen? Jeg samler stadig penge ind til muligheden
  • for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Bare en tanke: Husk at Staffan Salén for nylig købte 27 millioner aktier i Kebni til 2,20 NOK (7. juli 2025) – dvs. til en præmie i forhold til markedsprisen. Det gør ham til den største ejer med næsten 10% af virksomheden. Man kan antage, at en så erfaren investor sandsynligvis ikke vil købe til en præmie, medmindre han tror på en positiv udvikling i de kommende år. Jeg fortolker det som et styrkende signal, men det er selvfølgelig bare min personlige vurdering. (NB! Ingen købsanbefaling.)
    for 1 dag siden · Redigeret
    ·
    for 1 dag siden · Redigeret
    ·
    Ja, alt kan ske! Jerome Powell holder nok tungen lige i bund. Markedet er ikke én ting, det består af mange sektorer. Selv hvis indeksene skulle falde en smule, kan der stadig være: Stærke individuelle aktier Sektorer, der går mod strømmen (f.eks. forsvar) Det er vigtigt at være selektiv og ikke altid følge flertallets frygt.
  • for 3 dage siden
    ·
    for 3 dage siden
    ·
    Nomineringsudvalget foreslår udvidelse af bestyrelsen og valg af Olof Rudbeck Nomineringsudvalget for Kebni AB (publ) har fremsat følgende forslag vedrørende ændringer i bestyrelsen forud for en ekstraordinær generalforsamling. Yderligere information om den ekstraordinære generalforsamling samt indkaldelse til deltagelse vil blive offentliggjort på et senere tidspunkt. Nomineringsudvalget for Kebni AB (publ) foreslår at udvide antallet af bestyrelsesmedlemmer fra fem (5) til seks (6) og foreslår Olof Rudbeck som nyt medlem af bestyrelsen. Olof Rudbeck er administrerende direktør for Salénia AB, der i øjeblikket er den største aktionær i Kebni AB. Han bringer omfattende international erfaring med ledende stillinger i nogle af verdens førende teknologivirksomheder, herunder IBM og Dell. Han har tidligere blandt andet været chef for Corporate Development i EMEA for henholdsvis IBM og Dell og som global chef for Corporate Development hos henholdsvis GfK og Sinch. Olof har også grundlagt og drevet Rudbeck Advisory, et rådgivningsfirma inden for fusioner og opkøb. Han er i øjeblikket aktiv som bestyrelsesmedlem i flere virksomheder, herunder Qflow Group AB og Fxity AB. Olof har en kandidatgrad i teknisk fysik og en bachelorgrad i finans og økonomi, og er kaptajn i reserven i det svenske amfibiekorps. Nomineringsudvalget mener, at Olof Rudbecks brede internationale erfaring fra flere verdensledende virksomheder vil bidrage med værdifulde perspektiver til arbejdet i Kebnis bestyrelse. Forslaget omfatter: Antallet af ordinære bestyrelsesmedlemmer foreslås at være seks (6). Valg af Olof Rudbeck som nyt bestyrelsesmedlem
  • 13. sep.
    ·
    13. sep.
    ·
    Kebni søger en marketingchef. Der er nogle interessante oplysninger i annoncen. Kebni er en højteknologisk virksomhed inden for forsvar og sikkerhed. Med en førende position inden for satellitkommunikation og inertial sensing er målet klart: at vokse internationalt og styrke sin position på kapitalmarkedet. Det er en rejse, der strækker sig ud over Sveriges grænser, og her spiller kommunikation en afgørende rolle i at positionere Kebni på den globale scene. For at få fuld succes ønsker virksomheden nu at styrke sin kommunikation. – "Vi står over for en spændende ekspansionsfase. Vores teknologi er avanceret, men for at nå dertil har vi brug for en person, der kan omsætte det, vi gør, til budskaber, der vækker interesse og skaber tillid. Kommunikation vil være helt afgørende for, hvordan vi opfattes fremadrettet," siger Torbjörn Saxmo, administrerende direktør for Kebni. Din fremtidige udfordring Som marketing- og kommunikationschef vil du være centrum for Kebnis kommunikation: fra brandopbygning og marketing til investorrelationer og finansiel rapportering. Rollen er strategisk på højeste niveau, med tæt samarbejde med administrerende direktør, ledelsesteam og bestyrelse, men betyder også, at du selv er involveret i at drive arbejdet i det daglige. – "Dette er ikke et miljø med store støttefunktioner. Vi leder efter en person, der ser værdien i selv at være involveret i processen, fra idé til færdigt resultat. Det er netop den kombination, der gør jobbet så spændende," siger Saxmo. Kebni opererer i en branche, hvor teknologien er avanceret, og forretningen er langsigtet. Dette gør kommunikation særligt vigtig: at gøre det komplekse forståeligt, samtidig med at det tydeliggør forretningsfordelen for kunder, investorer og markedet. Opgaven omfatter også intern kommunikation og employer branding for at opbygge engagement og kultur internt. – "Vi ved, at vi kan levere på højeste niveau. Nu handler det om at få flere til at se vores potentiale. Vores nye chef for Marketing & Communications bliver nøglepersonen i det arbejde," fortsætter Saxmo. En mulighed for at gøre en forskel Med en plads i ledelsesteamet og et bredt mandat er rollen en chance for at gøre en forskel. Her vil du ikke kun drive kommunikationen, du vil også være med til at forme Kebnis fremtid. På lang sigt vil dette også omfatte rekruttering af en marketingspecialist og opbygning af en kommunikationsfunktion, der kan vokse i takt med virksomheden. – "Vi har taget vigtige skridt, men der er stadig meget foran os. For den rette person er dette en mulighed for at være med til at opbygge både vores brand og vores internationale position," afslutter Saxmo. Søg stillingen som Head of Marketing & Communications og bidrag til Kebnis fortsatte rejse.
    for 1 dag siden
    ·
    for 1 dag siden
    ·
    Det er ligegyldigt, hvad Kebni søger efter medarbejdere... Det står altid det samme på Kebnis hjemmeside.....der er ingen nye annoncer tilgængelige for nye medarbejdere. Dårlig hjemmesideadministrator.... https://www.kebni.com/career/
  • 10. sep.
    ·
    10. sep.
    ·
    Saabs hemmelige projekt: Nye angrebsdroner LONDON. Der er stor interesse for Saabs "dronedræber" Nimbrix på den store forsvarsmesse DSEI, og det er usandsynligt, at den vil aftage, efter at Rusland onsdag aften krænkede Polens luftrum med droner. Forsvarskoncernen udvikler også sine egne droner, der vil kunne udføre angreb. "Det undersøger vi," siger Dynamics forretningsområdechef Görgen Johansson til Di. Min mening - Saabs accelererende innovationstempo og lancering inden for forsvarsteknologi - alt fra droneoperationer til avancerede netværksløsninger - har potentiale til at gavne Kebni betydeligt i fremtiden. Måske kommer der en stor ordre inden årets udgang? Med venlig hilsen
    10. sep.
    ·
    10. sep.
    ·
    Eller SAAB køber KebNi op og konsoliderer yderligere,
Kommentarerne ovenfor kommer fra Nordnets sociale netværk Shareville og er ikke blevet redigeret eller gennemgået af Nordnet. Det betyder ikke, at Nordnet giver investeringsrådgivning eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtager sig ikke noget ansvar for kommentarerne.

Ordredybde

SwedenFirst North Sweden
Antal
Køb
26.142
Sælg
Antal
254

Seneste handel

TidPrisAntalKøbereSælgere
135--
189--
1.276--
210--
5.000--
Højest
2,32
VWAP
2,234
Lavest
2,215
OmsætningAntal
3,4 1.504.618
VWAP
2,234
Højest
2,32
Lavest
2,215
OmsætningAntal
3,4 1.504.618

Husk på, at en investeret opsparing kan gå både op og ned i værdi. Selvom opsparing i aktier historisk set har givet gode langsigtede afkast, er det ingen garanti for fremtidige afkast. Der er en risiko for, at du ikke får de investerede penge tilbage.

Mæglerstatistik

Største købere

Største købere
MæglerKøbtSolgtNettoInternt
Anonym1.528.9661.528.96600

Største sælgere

Største sælgere
MæglerKøbtSolgtNettoInternt
Anonym1.528.9661.528.96600